ACİL KREDİ BAŞVURUSU

Kredi Alamıyorum Diyorsanız Doğru Adrestesiniz...

Paylaş

Gelir Belgesiz Kredi Nedir?

Gelir belgesiz kredi, bir kredi kartı yahut geri ödeme şartında alınan ödünç parayı almak için başvurulan ve gelir belgesi olarak geçen sizin sabit gelirinizi gösteren bir yazılı belgedir. Bankaların kendi müşterilerine yahut olmayan müşterilere de tanıdığı imkanlardan en güzeli olarak kredi başta gelmektedir. Krediler ihtiyaç kredisi, ev kredisi, taşıt kredisi vs. krediler olmak üzere ayrılmışlardır.

Banka kredisi, belirli bir süre sonunda bankadan alınan paranın miktarının geri ödenmek farzıyla ve belli bir miktar faiz ödenerek alınan paraya denir. Bankaların genel çoğunluğu bu ödünç parayı verirken bir gelir belgesi kağıdı isterler. Nerde nasıl ne konumda ve aylık ücretin gösterildiği bir belgedir bu. Yüksek oranlarda verilen bu paralar karşılığı bankalar bir kefil istemektedirler. Yalnız şuan günümüzde ve Türkiye’de bulunan insanlar kimseye kefil olmak istemiyorlar. Hatta zor denilebilecek kadar boyutlara varabiliyor. Gelir belgesiz kredi, kısaca gelir belgeniz olmadan yani, ücret bordronuzun gösterili olduğu kağıtın olmadan da kredi çekebileceğiniz anlamındadır.

Bunu her banka yapmamakla beraber yapan bankalarında bazı şartları ve uymanız gereken kurallar vardır. Bu kurallara uyduğunuz vakit gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. Gelir belgesiz kredi almak size ve alacağınız, işle ilgili size birçok fayda sağlayacaktır. Artık çok rahat bir şekilde siz de gelir belgeniz olmadan sadece TC ile başvuru yaparak kredi alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken online sistemi üzerinden yahut en yakın seçeceğiniz bankanın şubesine giderek işleminizi yaptırabilirsiniz. Evet, isterseniz birde gelir belgesiz kredi nasıl alınır, bankaların bizlere verdiği ve tanıdığı şanslar nelerdir gelin bakalım isterseniz. Ama ilk öncelikle gelir belgesi nasıl alınır? Ona bir bakalım.

Gelir Belgesi Nasıl Alınır?

Gelir belgesi, vatandaşların çalıştıkları yerlerdeki kamu yahut özel dairelerde çalıştıklarına dair ve sabit gelirlerinin belirtildiği bir belgedir. Gelir belgesi, ücretli çalışanlar için bordro yani aldığı paraya dair kaşesi olan bir şirket yazısıdır. İster kamu çalışanı, emekli, SGK çalışanları ve gelir belgesi isteyen vatandaşlar belirttiğimiz şekilde gelir belgelerini alabilirler.

SGK çalışanları çalıştıkları iş veya kurumdan, emekliler gelir belgesini e devlet sistemi üzerinden, kamu çalışanları ise, e bordro adresi üzerinden alabilirler. Gelir belgesi almak için çalıştığınız yerden çalıştığınıza dair ve ücretinizi gösteren bir belge almanız yeterli olacaktır. Gelir belgenizi, ihtiyaç hangi konuda isteniyorsa iş yerine ilgili sisteme başvurarak alabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Çekilebilir Mi?

Gelir belgesiz ve kefilsiz bir şekilde kredi alabilirsiniz. Ancak bankaların vereceği gelir belgesiz kredi için bazı şartlara ve kurallara ihtiyaç vardır. Bu kurallara uyduğunuz zaman çok kolay bir şekilde gelir belgesi olmadan da rahat bir şekilde kredi alabilirsiniz. Gelelim gelir belgesi olmadan alınan krediler için bankaların istedikleri şartlara. Öncelikle her banka kredi verecek olan müşterileri hakkında kısa ve açıklamalı bir araştırma yapar.

Yalnız gelir belgesiz kredi için ise bankalar müşterilerinin özelliklerini araştırırlar. Örneğin, önceden bir bankadan belirli bir miktarda kredi çektiyseniz ve düzenli bir şekilde ödemeleriniz yapılıp yapılmadığına bakılır. Ve diğer önemli bir husus olarak da kredi kartlarınız kontrol edilip ne zaman ne tarihte düzenli bir ödeme yapılıp yapılmadığına bakılır. Böylelikle diğer kişilere göre gelir belgesiz kredi alam imkanları daha yüksek ve çoktur.

Bir diğer husus olarak da belirli bankalar gelir belgesiz kredi verirler ve dediğimiz gibi bazı kurallar barındırmaktadırlar. Bunlardan başlıcaları verdikleri miktarın üzerine fazla faiz oranı eklemeleridir. Eğer tüm bu şartlara uyabiliyorsanız bankalar size hemen geri dönüş yapıp sizlere uygun olup olmadığını ve sizden birkaç belge ile işleme hemen geçiyorlar.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Yerler

Gelir belgesiz kredi veren birkaç belli başlı bankalar vardır. Sizlere bu yazıda o bankaları söyleyeceğiz. Başta gelen bankalardan TEB ve Denizbank vardır. Bu iki banka da müşterilerine bu imkanı sunabilmektir. Önceden çekmiş ve düzenli bir şekilde ödemelerinizi yaptıysanız eğer kredinizi diğer kişilere oranla çok daha çabuk alabilirsiniz. Kısacası banka ve kredi ödemeleriniz düzenli ödeme geçmişine sahip olmalıdır.

Finansbank da bu imkanları sunan bankalar arasında yerini almaktadır. Odebank da sırada kendi yerini almaktadır. Mevcuatlı hesabınız olursa bu saydığımız bankalarda kredi almanız biraz daha kolaylaşmakta. Bu saydığımız bankalar size istedikleri işlemler ve kurallar karşılığında istediğiniz krediyi rahatlıkla verebilen bankalardır. Artık çok rahat bir şekilde gelir belgeniz olmadan çok rahat bir şekilde kredi alabileceksiniz, tek yapmanız gereken TC numaranız ile şubelere yahut online sitelerden başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Günümüz şartları çok değiştiği için artık bankalar gelir belgesine gerek duymadan işlem yapabiliyorlar çünkü TC kimlik numaranız ile birçok bilginiz ortaya çıkmakta ve kısa bir süre sonra size olumlu yahut olumsuz sonuç için dönüş yapılacaktır.

Gelir belgesiz kredi veren yerlerden birkaç tanesini yukarıda saymıştık geriye kalanları da sayalım hemen HSBC, Garanti Bankası, Halk Bankası, Ziraat Bankası size bu kolaylığı sunmaktadır. Verilen vadeler ve faizler ile sizlere kolaylık sunulmaktadır. Bankalar tarafından istenen tek şey düzenli bir şekilde kredi kartınızın ödemelerini yapmanız, hiç olmazsa en az ödeme olarak asgari ücretin hesaba yatırılması. Eğer tam tersi bir durumda olursa bankalar TC ile bunu sistemden gördüğü şekilde size üzgünüz ki kredi vermeleri zorlaşabilir. Hatta bazen başvurularınıza olumsuz sonuçlar alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sabit gelirli bir kefil bulup yahut temiz bir kredi kartı geçmişine sahip olmanız yeterlidir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Alınabilir mi?

Gelir belgesiz kredi kartı alabilirsiniz. Bazı bankaların ev hanımlarına, öğrencilere ve kamuda çalışan insanlara sundukları imkan sayesinde gelir belgesi olmadan içinde belirli bir limiti bulunabilen bir kart sistemidir. Evet, bazı bankalar özellikle öğrencilere ve ev hanımlarına bu şansı vermekte ve müşterilerini yararlandırmaktadırlar. Hemen şöyle bir göz atarsak. Avon ile işbirliği içerisinde olan TEB bankası TEB She Bonus kart ile satış yapan müşterilere bu imkanı sağlamaktadır.

Giyim, gıda ve yiyecek gruplarında istenilen limitte alışveriş yapılabilen bir kredi kartıdır ve kesinlikle müşterilerinden gelir belgesi istemez. Bir diğer olarak Finansbank, Denizbank, Halkbank, İşbank, Ziraat Bankası vs. belli başlı bankalar gelir belgesi istemeden kredi kartı verebilmektedirler. Gelir belgesiz kredi kartını çok kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Çünkü artık bankalar gelir belgesi yerine müşterilerin TC numarası ile istedikleri her türlü işlemi kolaylıkla yapabilirler. Çünkü TC ile araştırma yapıldığında her doküman ortaya çıkmakta.

Müşterinin çalışıp, çalışmadığı sigortasının bulunup bulunmaması her şeye dair bilgiler çıktığından dolayı gelir belgeniz olmadan da kredi kartı alabilirsiniz. Yalnız şu hususta dikkat edilmesi gereken bir konu var ki bankalar geçmiş kredi kartı ödemeleri temiz olmayan müşterilerine kredi kartı vermemekle beraber zorlaşıyor. Kredi kartınızın ekstrelerinin günü gününe ödenmesi en az bir şekilde asgari ücretinin ödenmesi durumunda bile düzenli diye sistemde geçmektedir.

Gelir Belgesi İle Banka Kredisi Veren Bankalar

Bankalar mevduat hesabı bulunan müşterilerine yahut müşterisi olmayan vatandaşlara gelir belgesi şartıyla istenilen ihtiyaç kredisini vermektedirler. İster ihtiyaç kredisi, ister konut kredisi isterseniz taşıt kredisini kolaylıkla alabileceğiniz tek kural vardır ki o da gelir belgeniz ile başvuru yapmanız. Gelir belgesini bankalar kendilerini garantide tutmak için isterler. Günümüzde çoğu kişi aldığı kredileri ödememekte ve borç üstüne borç yaparak kaçıp gitmektedirler. Bankalarda buna çözüm olarak kefil ve gelir belgesi isteyerek güvenli müşterilerine bu kredi imkanını sunmaktadırlar. Hatta birçok banka artık kefil bile istemeden sadece ve sadece çalıştığınız yere ait bir gelir belgesi ile başvurmanız yeterli. Hemen bir bakalım isterseniz hangi banka ne kadar kredi veriyor gelir belgesi şartıyla.

Finansbank’ın özel olarak yaptığı kamuluların yararlandığı bir kampanya ile 60 ay vadeye varan her tutarda kredi, sadece %0.99 faiz oranı ve sabit 99 TL kredi tahsis ücreti ile kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi Finansbank da sizleri beklemekte. Kampanya detayları için Finansbank bankasının ana sayfasına giderek öğrenebilirsiniz.

İNG bank da yaptığı krediler ve müşterilerine sundukları fırsatlarla dikkatleri çekmektedirler. Herkese aynı faiz oranına son, kişiye özel faiz oranlarıyla kişiye özel kredi veren İNG bank ihtiyaç kredisiyle çok seçilmektedir. Gelir belgesi isteyen banka 89 TL den başlayan taksitlerle müşterilerini memnun etmektedirler.

Akbank da, başvurunuzu kendiniz yapıp, kredi onayınızı hemen alıp, kredi kullanım tercihinizi yaptıktan sonra krediniz anında hesabınızda olmaktadır. Bu bankamızda tabii ki gelir belgesi istemektedir. Şubeye hiç gitmeden ihtiyaç kredinizi anında alabilme şansınız olabiliyor.

Denizbank da en kolay kredi veren bankalar arasında yerini almaktadır. Yeni yıla özel yapmış oldukları kampanya ile sadece %1.18 faiz oranı ile istediğiniz kredi tutarı ve vade ile alabiliyorsunuz.

Ziraat bankası,%1.09 faiz oranı ile istenilen vade ve kredi tutarı ile gelir belgesi ve diğer belgeler dahilinde kredi verebilmekte. Faiz oranı indirimiyle, dosya masrafsız kredi alabilirsiniz.

Yapı kredi bankası, müşterilerine hem ihtiyaç kredisini hem de masrafsız ihtiyaç kredisini sunmaktadır. İhtiyaç kredisi,%1.13 faiz oranı ile masrafsız ihtiyaç kredisini ise %1.16 faiz oranı ile müşterilerine sunmaktadır. Bütçenize en uygun krediyi seçip ulaşabilirsiniz.

Garanti bankası da %0.95 faiz oranı ile istenilen vadede kredi verebilmektedir. Yeni yıla özel kredi seçenekleriyle sizleri beklemekte.

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Kartı Verebilecek Olan Bankalar

Ev hanımlarının kredi kartı alması ve kullanması geçmiş tarih olarak zor hatta imkansız olarak adlandırılırdı. Fakat iş artık günümüzde çok değişti. Her isteyen bayan kolaylıkla ve rahatlıkla kredi kartı alabiliyor, üstelik de sigorta ve gelir belgesi istenmeden. Bayanlarımız hem her konuda çok harcama yapan hem de aşırı ihtiyaç duydukları bir araç olarak görmekteler. TEB bankasının da bayanlar için özel olarak hazırlayıp sunduğu bazı kampanyalar var ki bu hizmetten sadece biz bayanlar yararlanabiliyoruz.

Hemen şöyle anlatmak gerekirse satış temsilciliği yapan birçok bayanımız hem satışlarını yapabilecek hem de artık TEB she bonus kartla ödemeleri kolaylıkla yapabilecek ve harcama yaptıkça da kazanacaklar. Şöyle oluyor ki satış yaptığınız ürünlerin parasını size özel hazırlanmış kredi kartınızdan ödeyip ekstra bonus puanlar kazanıyorsunuz. Bu kazandığınız bonus puanlarla istediğiniz her türlü giyim ve kozmetik alanlarda harcama yapabiliyorsunuz. TEB’in sadece bayanlara sunduğu bu özel kredi kartı inanın çok işinize yarıyor.

Artık bayanlarımızda kolaylıkla kredi kartına sahip olabiliyorlar. Tek yapmaları gereken kredi kartı ekstrelerini düzenli ve temiz bir şekilde her ay ödemeleri. Her ay kontrol edilmesi bakımından en az asgari ücretin yatırılması gerekir. Ev hanımları özelliklerine bakarak kendilerine uygun kredi kartlarından birini seçip uygun şekilde kullanabilirler. Gelir belgesi olmadan rahatlıkla artık kullanabilirler. Tüm yük ve sorumluluklar ev bayanlarının üzerinde olduğu için bayanlar kolaylıkla belki de evden çıkamıyor ve internet üzerinden yaptıkları alışverişler de kolaylıkla bu aldıkları kredi kartlarını kullanabilirler. Önceden bu kadar imkan sağlanamayan sadece erkeklerin kullandığı varsayılan bu kredi kartları artık çok değişti ve herkes artık ev hanımından öğrencilere kadar herkes alabiliyor ve kullanabiliyor.

Çoğu ev hanımı kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılayamamakta olup eşlerinin ellerine bakmaktadırlar. Ekonomik özgürlüklerini yaşamak isteyen bayanlarımıza ve ev hanımlarımıza işte az sonra sayacağımız bankalar gelir belgesiz kredi kartı vermektedirler. Birçok özelliğiyle dikkat çeken bir banka olan Şekerbank ev hanımlarına bu imkanı sunmaktadır. Evde yahut başka bir yerden geçim sağlayan bayanlarımız için Şekerbank bu kolaylığı sağlamakta.

Bayanlarımızın yapacağı tek şey haklarında sadece sabit bir gelire sahip olduklarını doğrulamaları lazım. Ayrıca sigorta üzerinde bulunmaları özelliğine gerek olmadan istedikleri kredi kartına sahip olabilirler. Diğer bankalar olarak sizlere şöyle saymak isteriz; Denizbank, Garanti Bankası, Citi Bank, Bank Asya ve Türkiye İş Bankası’dır. Tek yapmanız gereken istediğiniz ve seçtiğiniz size uygun bankaya gidip başvurmanız yeterli olacaktır. En çok harcama yapan bayanların böylelikle ekonomik özgürlükleri de geri gelmektedir. Yalnızca ek olarak da sabit çalışan olan bir kefil gösterme işlemleri yaparlarsa kredi kartı alma işlemleri daha hızlı ve kolay bir şekilde olacaktır.

 

Gelir Belgesiz Kredi Veren Kurumlar

Gelir belgesi bulunmadan kredi veren kurumlar belli bir kurallar dahilinde müşterilere kredi verebilmektedirler. Artık bankaların çoğunluğu, müşterilerin kredi başvurularını TC kimlik no ile yapmaktadırlar. Kişinin tüm bilgileri TC no ile çıktığından dolayı gelir belgesine ihtiyaç duyulmamaktadır. Odebank olarak gelir belgesiz kredi vermektedir. Çok cazip bir fırsat ile 23300 liraya kadar kefilsiz ve gelir belgesiz olarak kredi veren banka Denizbank olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir diğer fırsat olarak da, 7500 liraya kadar kefilsiz ve gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar arasında TEB bankası kurumu bulunmaktadır. Gelir belgesiz kredi veren kurumlar arasında da HSBC, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve diğer bankalar bu kolaylığı size sağlamaktadır.

Gelir Belgesi İle Kredi Kampanyaları

Gelir belgesi ile kredi kampanyalarına şöyle bir göz atalım isterseniz. Bankaların başında;

Türkiye İş Bankası,10.000 TL kredi tutar,24 ay vade,%1.1 faiz ile aylık taksit 488,87 TL şeklinde olup toplam 11.732,81 TL fiyat geri ödemesi ile bir ihtiyaç kredisi kampanyasıdır.

Garanti bankası,3.000 TL kredi tutar,9 ay vade,%0.95 faiz,15 TL masraf ile aylık 352.65 TL şeklinde olup toplam 3.173,58 TL fiyat geri ödemesi şeklinde bir ihtiyaç kredisi vermektedir.

Yapı kredi bankası,100.000 TL kredi tutarı,120 ay vade,%0.87 faiz,%2 komisyon,680.000 TL masraf,1.345,99 aylık taksit ile toplam 161.519,11 geri ödeme fiyatıyla bir konut kredisi kampanyasıdır.

Ve diğer kampanya halindeki bankalar ve kredi faizleri;%0.95 faizle İş bankası ihtiyaç kredisi.

İNG size ilk yıl 89 TL taksitle 7.000 TL kredi imkanı sunmaktadır.

Finansbank size, ayda 353 TL’ye 10.000 TL kredi vermektedir.

Garanti bankasından şubeye gitmeden kredi seçeneği de yılbaşı kampanyasına dahildir.

Okul masrafları için %1.19 faizli masraf kredisi sizleri beklemektedir.

TEB bankası,10.000 kredi tutarı,24 ay vade,%1.55 faiz, 50.00 TL masraf tutarı, 520.36 TL ile toplam 12.538,72 TL geri ödemeli kredi kampanyası ile sizlere fırsat vermektedir.

Akbank’dan da %1,23 faizle özel ihtiyaç kredisi sizleri beklemektedir.

Denizbank yeni yıl kredisi,%0.93 faiz,3 ay minimum vade ile 36 ay maksimum vade arasında yer alan kredi seçeneğidir.

Halkbank çınar emekli kredisi,%0.95 faiz, minimum 3 ay vade ile maksimum 36 ay vade ile

HSBC ihtiyaç kredisi kampanyası,%1.09 faiz, minimum 3 ay vade maksimum 36 ay vade ile

Bankpozitif adrese teslim kredi-masrafsız,%1.09 faiz ile 3 ay ile 36 ay arasında vade ile kredi seçenekleriyle kredi kampanyalarıyla sizi beklemektedir.

Gelir belgesiz Kredi Başvurusu Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı başvurusu için hangi belgeler gereklidir?

-Kredi kartı başvuru formunu doldurup, nüfus cüzdanınızın veya pasaportunuzun aslı veya kopyası başvurmanız için yeterli olacaktır.

Kredi kartı başvurusunu nereden yapabilirim?

Kart başvurunuzu yapmak için online siteler yahut nüfus cüzdanınızla şubelere giderek başvurmanız yeterlidir.

Kredi kartı başvuru değerlendirme süresi ne kadardır?

Size en fazla 30 gün içerisinde dönüş yapılacaktır.

Başvurumun sonucunu nasıl öğrenebilirim?

Başvurunuzun sonucunu online sitesinden yahut bizzat kendiniz müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Gelir belgesi olmadan kredi kartı alabilir miyim?

Evet, alabilirsiniz yahut sabit bir gelirli kefil bularak ya da TC ile başvurarak yapabilirisiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisinde maksimum tutar ve vade nedir?

Başvurduğunuz kuruma göre değişim göstermekte olup genel bilgi olarak maksimum tutar 10.000 TL olup maksimum vade ise 36 aydır.

Aldığım kredinin taksitini kendim nasıl hesaplayabilirim?

İnternet üzerinden yapacağınız hesaplama araçlarından kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Kredi Almak İsteyenlere Müjde

Günümüzde artık insanların gelirleri, bütün ihti...

Yorum Yap