ACİL KREDİ BAŞVURUSU

Kredi Alamıyorum Diyorsanız Doğru Adrestesiniz...

Paylaş

Türkiye’de insanlar ve toplum kredi çekmeden hiç bir şeyin sahibi olamadığını görmekteyiz. Ev alacakken araba alacakken, düğün yapacakken mutlaka kredi çekip bunu bankaya periyodik biçimlerde ödemektedir. Sizlere tüketici kredisi hakkında bilgi vermek istiyorum.

Tüketici kredisi tüketim amacı ile mallarınızın ya da değerli taşınmaz finansman mallarınızın ihtiyacını karşılamaya yönelik bir kredi şeklidir. Tüketici kredilerinin değişik şekilleri bulunmaktadır. Satış şekli ve taksitli satış gibi bankaların ayırmış olduğu bölümler bulunmaktadır. Bankalar müşterilerinin aylık ödeyebileceği tutarda ve gelir ve servet durumlarına bakarak insanların kullanabileceği tüketim kredisi açarlar.

Tabii ki bunun içinde anaparanıza aylık sizden faiz koyması şartı ile sözleşme imzalatılır. Şunu söylemek gerekirse zaten bankalardan kredi çekmeden ne ev sahibi olunuyor ne de araba sahibi. Örneğin elinde 10.000 nakit para var ve alacağın ev 70000 TL işte bunu anlatmak istiyorum o an o kadar parayı bulamayacağına göre ya da biri sana o an o kadar para veremeyeceğine göre uygun faizli bankadan kredi almak zorundasınız.

Uygun faizle çekeceğiniz kredi buna bağlı olarak aylık ödeyeceğiniz faiz taksit miktarını da yani ödeyeceğiniz parayı da buna bağlı olarak azaltmış hale getirecektir.

En uygun tüketici kredisi nasıl alınır?

En uygun tüketici kredisi nasıl alınır sizlere ondan bahsetmek istiyorum. Tüketici kredisinde en uygun olanı almak için bankaların faiz oranlarını iyi araştırmak gereklidir. Yani günlük olarak faiz oranlarını takip etmeniz gerekmektedir. Çünkü örneğin pazartesi günü iş bankasını tüketici kredisi için faiz oranı %0.89 iken salı günü faiz lobilerinin değişimiyle ve piyasadaki faizlerin inip çıkmasıyla salı günü baktığınızda bu faiz oranı %1.05 olabilmiş durumda.

Bu yüzden faiz oranlarını gündelik olarak takip etmenizde tüketici kredisi alırken büyük faydası olacaktır. Biraz öncede anlattığım gibi gündelik faiz oranlarını takip ederek sizde bütçenize en uygun tüketici kredisini alabilirsiniz. Uygun bir tüketici kredisi alımında banka kendini teminat altına almakla beraber sizi de düşünerek çeşitli prosedürlerle krediyi vermektedir. Bankaların tüketici kredilerini verirken şahsın iş yerinde 6 aylık süre içinde işten çıkıp çıkmadığıdır.

Eğer çıktıysanız bankada kendini teminata ve güvenceye alıp iş yerinizin durumuna göre bu tüketici kredisini vermektedir. Eğer ki tüketici kredisi çekeceğiniz dönemde başka bankalara da kredi borcunuz var ise banka haklı bir şekilde kendini teminat altına alarak kredi alma işleminizi onaylamayacaktır. Çünkü durumu belli olan bir kişinin her iki tarafın ya da birkaç bankaya kredi ödemesi mümkün olamayacağı şeklinde düşünen bankalar hem sizi hem de kendini düşünerek güvence altına almaktadır.

Bankaların bu işleyiş sistemi ile hem siz mutlu hem de onlar mutlu olmaktadır. Birde şundan bahsetmek istiyorum kredi kartı borçlarınızın olduğu dönmede tüketici kredisi çekecek olursanız kredi vermeyebilirler. Eğer ki kredi kartı borcunuzun asgari tutarını öder iseniz kredi verme imkanları olabilir. Geçmişe yönelik borçlarınız bankalar için çok önemlidir. Çünkü geçmişe dair bankalara borcunuz var ise diğer bir bankadan kredi almanız mümkün değildir. Ya da kredi kartınızın borcunu ödeyememişseniz bankadan kredi almanız mümkün değildir fakat kredi kartı borcunuzun asgari tutarını ödediğiniz takdirde bankadan kredi alma şansınız olacaktır.

En uygun tüketici kredisi nereden alınır?

Günümüzde baktığımızda birçok banka krediler ve değişik krediler kapsamında değişik kampanyalar başlatmaktadır. Fakat insanlar çekeceği paranın faiz oranının düşük olmasına dikkat ediyor bu yüzden sizlere araştırdığım bilgiler neticesinde en uygun tüketici kredisi veren bankaları anlatacağım. Şu an faiz oranlarına baktığımızda iş bankasının her bütçeye uygun olarak tüketici kredisi verdiğini görmekteyiz.

Tüketici kredisi artık toplumumuzda gerçekten insanların ihtiyacı haline gelmiş durumdadır. Çünkü insanlar düğün, araba ve ev gibi durumlarda kredi ihtiyacını karşılamak için nakit sıkıntısı yaşamaktadır. Bunun için akla ilk gelen bankalardır. Neyse sizlere iş bankasının tüketici kredisi ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeni yılda ocak kampanyası kapsamında tüketici kredisini çok uygun faizlerle vermektedir.

Bunlardan bahsedecek olursak insanların belli yaşam şartlarına bakan iş bankası insanların durumuna göre 2015 Ocak kampanyası ile verdiği tüketici kredisi insanları gerçekten çok mutlu etmektedir. Her ihtiyaca uygun kredi bulunabilen iş bankasında bütün bütçeye uygun krediler bulunmaktadır. İş bankası ocak ayında başlattığı en uygun faiz oranıyla ihtiyaç kredisi verdiği için kamu çalışmalarına %1 faiz oranıyla ve diğer bir aşaması olan masrafsız ihtiyaç kredisi kapsamında %1.16 faiz oranıyla tüketici kredisi vermektedir.

Anlattığım gibi her bütçeye uygun kredi çeşidi bulunan iş bankası ocak kampanyası kaçırılmayacak bir fırsattır aslında. İş bankası tüketici kredi oranları %0.95 ile %1.16 arasında değişiklik göstermektedir. İş Bankası tüketici kredisi tahsis ücreti çektiğiniz para tutarının yaklaşık olarak binde 5’i olarak hesaplanmaktadır. Bir kuruş bile cebinizde para çıkmayacak olan iş bankasında masrafsız tüketici kredisi başvurusunda bulunmak isteyenler için yaptığı uygun faiz oranıyla yüzde 1,16 faiz seçenekleriyle tüketici kredisi çekmeniz mümkün olmaktadır.

İş bankası her bütçeye uygun bir şekilde kredi imkanı sağlayan iş bankası şu an ocak ayı için en uygun tüketici kredisi veren bankalar arasındadır. Düşük faizli tüketici kredisinde yaklaşık olarak yüzde 0,95 ise yalnızca 5000 TL kredi ve 12 ay vadede geçerli olan bu parayı tüketim ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanabilirsiniz. İş Bankası’nın tüketici kredileri kapsamında sigorta primleri tutara ve kişilere göre 50 TL ile yaklaşık olarak 380 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İş bankasının tüketici kredisi kapsamında yaptığı uygulamalara aylık ödeyeceğiniz tablolara aylık ne kadar para öderim bankaya toplamda ne kadar faiz ödeyeceğim gibi konularda www.isbank.com.tr adresinden bütün bilgilere ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsiniz. İş bank ihtiyaç ve tüketici kredileri kapsamında başlattığı sadece bu aya geçerli bir kampanya olduğu için tüketici kredisi çekecek vatandaşlarımız için 2 Şubat 2015 tarihinde bitecek bu kampanyayı kaçırmamanızı öneririm.

 

En uygun tüketici kredisi almak için neler yapılmalıdır?

En uygun tüketici kredisi almak için biraz önce de anlattığım gibi şu özelliklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Borç geçmişiniz aslında bankalar için bir teminattır sizin için. Geçmişte ödediğiniz düzenli borçlar şuan çekeceğiniz kredi tutarının bir garantisi kapsamındandır. Dediğim gibi bankaların birinci şartı budur aslında sizin kredi geçmişinizi kontrol ederler ve çekeceğiniz kredi miktarı da buna bağlı olarak yükselir ya da artar.

Bankaların Tüketici Kredisi Verme Şartları

Peki, bu anlattığım şeylerden sonra tüketici kredisinden sonra sizlere bu kredileri verirken sizlerden neler beklemektedir ve hangi yönleriniz araştırılmaktadır sizlere bunlardan bahsetmek istiyorum Bankaların size kredi verdiğinde temel olarak baktığı nokta kişinin veya kurumun borcunu alıp düzenli ödeyip ödemeyeceği konusudur. Çünkü bankalarda kendi bu konuda teminat altına almak istemektedir. Borcunu düzenli bir şekilde ödeyemeyecek kirşlere ne onlar mağdur ya da kendini mağdur etmemek için kredi borcunu düzenli bir şekilde ödeyemeyecek kişilerin hayatı araştırılmaktadır.

Sanılanın aksine bankalar teminata kredi vermezler yani bir kişi sadece evi veya arabası veya bankada mevduatı var diye kredi almak için ya da bir tarlası ya da arsası olmanız banka için bir güvence konusu değildir. Önemli olan gelir çektiğiniz kredinin aylık düzenli olarak ödenmesi ve daha öncelerde çektiğiniz kredide ödeme sıkıntılarınız olmuş mu, işte bu önemli bir noktadır yukarıda anlattığım kredi çeşitlerinde bu sicilinizin temiz olması gerekir. Çünkü geçmişteki sicilinizin yani önceden kredi çekip bunu düzenli bir şekilde ödeyemediğiniz durumlarda bankalar hem sizin huzurunuz hem kendi açısından düşünerek kredi veremezler.

Bu iki kavram bankalara ne kadar çok gösterilebilir bankalarda ne kadar çok iyi niyetinizi bırakmış iseniz ve bankalara düzenli olarak kredi borcunuzu ödemiş iseniz yeni çekeceğiniz kredi de o oranda kolay ve rahat bir biçimde alınabilecektir. Birçok banka çeşitli krediler verirken bunlar ihtiyaç kredisi çiftçi kredisi ya da eğitim kredisi ya da bunlardan daha çok çeşitli krediler için insanların huzur mutluluğu için bankalar ödeyemeyeceği tutarda kredi vermemektedirler. Çünkü bir örnek verecek olursam bir adamın aylık geliri 750 TL ve bankadan 90.000 TL banka kredisi çekmek istiyor.

Banka adamın iş hayatını ve ailevi hayatını araştırdığında ödenecek bir teminat bulamadığı için kendini de güvence altına alarak bu krediyi vermemektedir. Kredi verirken birçok yönlerine bakan bunlardan iş hayatı, maaş bordroları ve daha birçok şeyleri inceleyerek ihtiyaca göre kredi veren bankalar hem insanları düşünmekte hem de kendini güvence altına almaktadır.

Tüketici Kredisi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüzde birçok insan bilinçsiz bir şekilde kredi tutarı çekmektedir ve bu şekilde hem kendini hem de bankayı sıkıntıya sokmaktadır. Bu yüzden tüketici kredisi alırken en önemli dikkat edilecek husus aylık taksitini ödeyebileceğiniz tutarda bir kredi çekmektir. Çünkü çoğu insan bunu yapmadığı için evi ve aile yaşantısı ile birçok sıkıntı yaşamaktadır. Bunların dışında tüketici kredisi alırken tek bir bankayla anlaşmayıp birçok bankayla konuşmanız gerekmektedir. Çünkü günlük değişen faiz lobiler ve faiz değişimleri aylık ödeyeceğiniz parada da büyük etki yaratmaktadır yüzden tüketici kredisine başvurmadan önce birçok bankadan bilgi alarak ve günlük faiz oranlarını takip ederek bilinçli bir şekilde yapmalısınız.

 

 

 

Paraya İhtiyacınız Olduğunda Kredi Çıka

Günümüzde kredi almayan hemen hemen hiç kimse kalma...

Yorum Yap