ACİL KREDİ BAŞVURUSU

Kredi Alamıyorum Diyorsanız Doğru Adrestesiniz...

Paylaş

İnsanlar günümüzde bazı zamanlarda büyük miktarlı paralara ihtiyaç duymaktadırlar. Nakit para ise günümüz koşullarında bulunamamaktadır. Bunun içinde bankalara başvurular yapılarak kredi çekme talebinde bulunan milyonlarca insan vardır. Her kredinin faiz ve vade oranları farklılıklar göstermektedir. Sizin ihtiyacınız olan kredi türü ne ise ona göre bankalar hesaplamalar yapmaktadırlar.

Siz kendiniz hesaplamanızı yaparak da istediğiniz bankadan kredinizi çekebilirsiniz. İhtiyacınız ne kadarsa yani elinize net geçmesi gereken tutar ne ise ona göre kredi çekmeniz gerekecektir. Siz 10.000 TL net elinize geçsin isterseniz ancak dosya masrafı ve sigorta yapıldığında bu parada düşme olacaktır. Bu nedenle de çekeceğiniz tutarın yaklaşık olarak 10.500 TL civarlarında olması gerekecektir. Bu konuda bankalar size bilgi vereceklerdir. Size uygun geliyorsa en uygun faiz oranlı bankadan kredi talebinde bulunabilmeniz mümkündür. Her bankanın faiz oranları farklılıklar göstereceğinden incelemelerinizi dikkatli yapmalısınız. Daha uygun kredi veren bankalar dururken faiz oranı yüksek olan bankalardan kredi çekmemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Piyasayı takip ederek ne zaman kredi almanız gerektiği konusunda detaylı bilgilere sahip olmanız gerekecektir. Sadece ihtiyaç için değil var olan bir krediniz varsa da faiz oranını aralıklarla takip etmeniz sizin için çok iyi olacaktır. Yapılandırma yaptığınızda büyük oranda ödemelerinizde azalma olacaktır. İnsanlar yapılandırmanın tam olarak ne olduğunu çok fazla bilmediklerinden de yapılandırma işine çok girmemektedir.

Ancak sizin krediniz herhangi bir bankadayken diğer bankanın faiz oranı daha düşük ve siz kar ediyorsanız kredinizi başka bir bankaya taşıma şansına sahip olabilmektesiniz. Sizin için bankaların birçok kampanyaları vardır. Bu bilgileri de ya televizyon, internet ortamından ya da bankaları takip ederek görebilirsiniz. Çok acil paraya ihtiyacınız da olsa mutlaka faiz oranı düşük olan bankayı bulmak için çabalamalısınız.

Banka Kredisi Faiz Oranları Nasıl Hesaplanır?

Her bankanın faiz oranları farklılıklar göstermektedir. Düşük ya da yüksek olarak değişiklik göstermektedir. Faiz oranları çekeceğiniz kredi miktarı ve vade oranına göre değişebilmektedir. Ayrıca konut kredisi, araç kredisi, ihtiyaç kredisi, tüketici kredisi gibi türden krediler bulunduğundan çekeceğiniz krediye göre de faiz uygulaması yapılmaktadır. Faizlerin yüksek olduğu zamanlarda çekeceğiniz kredilerde geri ödemesi daha fazla olmaktadır. Eğer kendiniz hesaplama yapmak isterseniz bankanın faiz oranını ve çekeceğiniz tutarı bilerek hesaplamalarınızı yapmalısınız.

10.000 TL kredi çekmek istediğinizde faiz oranına göre hesaplamalarda yaklaşık olarak ödenecek tutar 12.000 ile 13.000 arasında değişiklik göstermektedir. Vade oranları ihtiyaç ve tüketici kredilerinde 36 aya kadar yapılabilmektedir. Eğer siz vadeyi kısa tutarsanız ödeyeceğiniz tutar bu tutarlardan daha az olacaktır. Hesaplama yaparken çekeceğiniz tutarı faiz oranı ile çarptıktan sonra 100’e bölmelisiniz. Daha sonra bu hesaplamaya kaç ay vade yapacağınıza göre bölme işlemi yaparak aylık tutarınızı da hesaplayabilirsiniz.

Ancak bu miktar içerisinde bankanın çekeceği tutarları da unutmamanız gerekecektir. Hesaplamalarınızı düzgün ya da yaklaşık olarak yapmalısınız. Aylık ödemelerinizi de hesaplayarak vadenizi kısa tutabilirsiniz. Unutmamalısınız ki vadenin yüksek olması demek sizin aylık ödemelerinizin artması ve en önemlisi bankaya geri ödeyeceğiniz tutarın artmasıdır. Mümkün olduğunca vadenizi kısa tutmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu nedenle tüm bankaların kredilerini inceledikten sonra hangi bankadan kredi çekmek istediğinize karar vermeniz gerekecektir.

Bankalar Arası Faiz Oranları Nasıl Karşılaştırılır?

Her banka istenilen kredi türüne göre faiz oranı belirlemektedir. İhtiyaç kredileri daha az olarak genelde çekildiğinden faiz oranları daha düşüktür. Ancak konut kredisi çekilmek istendiğinde faiz ve vade oranları yüksek olmaktadır. Konut kredisi çekmek istendiğinde hesaplamaları kendiniz yapsanız bile tam olarak miktarı belirlemeniz zor olabilir. Vade oranları genelde 60 ya da 120 ay olarak seçilmektedir. Bunun nedeni ödeme zorluğu yaşanmamasını sağlamaktan kaynaklanmaktadır.

İnsanlar ev sahip olmak istediklerinde en güzel evi almak isterken ödemede de sıkıntı yaşamak istemezler. Bankalar ev almak istediğinizde evinizi ipotek etmektedirler. Banka ödeyememe durumunuza göre garantili olmak zorundadır. Ev satın almak istiyorsunuz ancak hangi bankanın uygun kredi verdiğini tam olarak bilemediğinizden de ne yapmanız gerektiği konusunda bankalarla iletişime geçmeyi denersiniz. Ancak internet üzerinden karşılaştırma yapabilme şansına sahipsiniz.

Kredi hesaplama siteleri üzerinden yapmanız gereken öncelikle ne kredisi kullanmak istediğinizi seçmenizdir. Konutsa konut, araba ise araba. Daha sonra miktarı yazmalısınız. Son olarak da vade oranını seçmelisiniz. Önünüze tüm bankaların faiz oranları, aylık ödeyeceğiniz tutar ve bankaya geri ödeme tutarı gelecektir. Tüm bankaların seçimlerinize göre bilgilerine ulaşabileceksiniz. Böylece hangi bankanın düşük faizle ya da yüksek faizle kredi verdiğini görebileceksiniz.

İncelemelerinizi yaptıktan sonra da bankalara başvurunuzu yaparak kredi talebinde bulunabileceksiniz. Karşılaştırma sitelerinde seçimlerinize göre tüm kredileri incelemeniz mümkündür. İnternet üzerinden araştırma yapmakta güçlük çekerseniz her banka içerisinde bulunan broşürle vardır. Bu broşürlerden alarak hangi bankanın faiz oranı daha az karşılaştırma yapabilecek durumda olacaksınız.

2015 Banka Kredisi Faiz Oranları Nasıl?

Son yıllarda insanların kredi çekmek istemelerinin yoğunluğu nedeniyle bankalardaki faiz oranları oldukça yüksektir. Belirli zamanlar içerisinde kampanyalar yapılmakta ve bankalar uygun faizli kredi imkanı sunmaktadırlar. Vade oranına göre ödeyeceğiniz tutar değişiklik göstermektedir. Bu nedenle de faiz oranı ne kadar düşük olsa da siz eğer vadeyi uzun tutarsanız bu durumda ödeme tutarı değişecektir. Her bankanın faiz oranlarının yüksek olması insanların da ihtiyaçlarını karşılamakta kararsız olmalarına neden olmaktadır.

Özellikle yüklü çekilecek olan kredilerde bankalar kişilerin ellerinde bulunan mülklere ipotek koyarak garanti sağlamaktadırlar. Bunun haricinde de hayat sigortası yapmaktadırlar. Konut kredilerine ve araba kredilerine bakıldığında faiz oranları yüksektir. Ödeme gücünüze göre vade mecburen çok fazla olacağı için ödeyeceğiniz faiz tutarı da bir o kadar fazla olacaktır. Artık insanlar kira ödemek yerine kendi evinin sahibi olmak istediğinden ev almak isteyenler çok olduğundan bankalar da faiz oranlarını yükseltmektedir. Yüksek olan faiz oranlar düştüğünde almak istediğiniz evi, arabayı ya da varsa ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız. 2014 yılında özellikle cep telefonları kredi yöntemi ile alınmaktadır.

İnsanlar kredi kartına peşin ödeme yapamadıklarından telefon alınacak olan yerin banka ile anlaşması ile kredilerini çekmektedir. Bu krediler 2015 yılında da aynı şekilde devam etmektedir. Ancak bankalar bu kredilerde dosya masrafı almamaktadır. Eğer istediğiniz telefona kredi limitiniz yetmezse böyle bir durumda ihtiyaç ya da tüketici kredisi çekmek zorunda kalabilirsiniz. Eğer ödeyebilecekseniz kredinizi kolaylıkla çekebilme şansınız bulunacaktır.

Banka Kredisi Faiz Oranları Neden Düşer?

Merkez Bankaları faiz oranlarını düşüren ya da yükselten mercidir. Para arzının yüksek olduğu zamanlarda faiz uygulamaları artmakta para talebi azaldığında da faiz oranları düşmektedir. Para ihtiyacı her dönemde gerekli olduğundan bankaların da faiz oranlarında da düşmeler olabilmektedir. İşte böyle zamanlarda faiz oranları düştüğünden insanlar kredi çekmekte ya da var olan kredilerini yapılandırma talebinde bulunmaktadırlar.

Bankaların faiz oranlarını internet üzerinden inceleme şansına sahip olmaktasınız ve böylece ne zaman kredi çekeceğinize karar verebileceksiniz. Ayrıca bankalar özel maaşlı çalışanlar olduğunda ve toplu kredi çekimi yapıldığında özel olarak faiz uygulaması yapmaktadır. Bir iş yerinde kendi belirledikleri kişi sayısı kadar kredi çekenlere de yardımcı olmakta ve en uygun vade ve faiz oranları ile kredi çekmelerini sağlamaktadır. Özellikle şirketlerde çalışanların maaş anlaşmalı bankalardan kredilerini çekmeleri de günümüz koşullarında en sık yapılandır.

Ancak banka değişikliği söz konusu olduğunda da insanlar kredilerini de taşımak isterler. Çünkü banka hesap açık olduğundan ve kredi olduğundan hesabı kapatmamakta ve hesap işletim ücreti almaktadır. Bunun olmaması için de insanlar kredilerini yeni bankalarına taşımaktadırlar. Böyle durumlar karşısında da bankalar toplu kredi çekimlerinden uygun faiz oranları belirlemesi yapabilmektedirler.

Banka Kredisi Faiz Oranları Ne Zaman Düşer?

Bankaların kredi faiz oranlarını Merkez Bankaları düşürmektedir. Paranın değerinin düşmesi faiz oranlarını düşmesi anlamına gelmektedir. Faiz oranlarının düştüğü zamanlarda kredi çekebilirsiniz böylece daha az faiz oranı işlemektedir. Ayrıca yapılandırma yapmak için uygun zamanlardan biri faiz oranlarının düştüğü zamanlardır.

Özellikle bayramlar gibi özel günlerde bankalar dosya masrafsız ya da az dosya masraflı krediler vermektedirler. Özel zamanlarda uygun faizle çekeceğiniz krediler sayesinde vadenizi de kısa tutarak ödemelerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Merkez Bankası’nın ne zaman faizleri düşüreceği ya da yükselteceği belli olmadığından sizin yapmanız gereken faiz oranları düştükten sonra kredi çekmenizdir.

Kredi çekmek için tek bir bankada sabit kalmamalısınız. Bulunan tüm bankların faiz ve vade oranlarını inceleme hakkına sahipsiniz. Özellikle maaş anlaşmalı olduğunuz bankaların faizleri size özel olarak yapıldığından düşme bu şekilde gerçekleşmektedir. Âmâ Merkez Bankası’nın faiz oranını düşürmesi mevzusu tüm bankalar için geçerlidir. Bu nedenle de kendi bankanıza ya da bildiğiniz bankaya başvurmak zorunda değilsiniz.

İnsanlar kredi çekmek istediklerinde faiz oranlarını incelemeli ve kredi çekilecek olan zamanı iyi belirlemelidirler. İstenilen kredi türüne göre değişen faiz oranları vadenize göre de ödeme tutarı olarak değişecektir. Sitelerden alacağınız fiyat karşılaştırma bilgileri sayesinde sorun yaşamadan kredi çekebileceksiniz. İster internet üzerinden başvurunuzu yaparsınız isterseniz bankaya gidip tüm işlerinizi orada halledersiniz.

Kredi çekmek istediğinizde bilmeniz gereken bankaların artık ihtiyaç ve tüketici kredileri ödemelerini 36 aya bölmektedir. Çekeceğiniz kredinin de ödemesini kolaylıkla yapabilecekseniz ona göre bankalara başvuru yapmalısınız. Bazı bankalar uygun faiz oranları ile başka bankalardaki borçlarınızı kapatıp kendi bünyesinde toplamaktadır. Bu kredileri de en uygun fiyatla çekmektedirler. Sizin de borçlarınız varsa tüm borçlarınızı tek bir bankada toplayarak daha düzgün ödemeler yapabilirsiniz. Böylece aylık ne kadar ödeme yapacağınızda net olacaktır.

Bankalardan kredi çekmek istediğinizde öncelikle daha önceden kredi çekmişseniz ya da kredi kullanmışsanız ödeme performansınızın düzgün olması gerekmektedir. Bankalar size kredi verirken kredi notunuza bakmaktadır. Kredi notunuz negatifse bankalar sizinle ilgili çok olumlu düşünmeyeceklerdir. Bu nedenle de bankalardan kredi çekmeniz zor olacaktır. Kredi çekerken bankalar sizinle ilgili tüm bilgileri sistemleri üzerinden görmektedir.

Ödeme performansınıza göre de sizlere en uygun kredileri vermektedirler. Bazı bankalar devamlı para giriş-çıkışı olan hesapları inceleyerek uygun faizli olan kredileri hakkında bilgiler vermektedir. Bunu kişinin telefonuna mesaj göndererek ya da arayarak söylemektedirler. Sizde uygun bir kredi almak ve istediğiniz her şeye sahip olmak istiyorsanız bankaların kampanyalarını takip etmelisiniz.

Kredi çekmek istediğinizde özel günlerde daha çok bankalarda kredi talebinde bulunabilirsiniz. Eğer bir bankada krediniz var ve ben kredi çekemem diye düşünüyorsanız da yanılabilirsiniz. Çünkü bankalar sizin ödeme performanslarınıza ve maaşınıza göre kredilerini vermektedirler. İstediğiniz kredinin çıkıp çıkmayacağını bankalara başvurmadan öğrenemezsiniz.

 

Nereden Borç Para Bulurum?

Günümüzdeki yaşam koşullarına bakıldığında in...

Yorum Yap