ACİL KREDİ BAŞVURUSU

Kredi Alamıyorum Diyorsanız Doğru Adrestesiniz...

Paylaş

Türkiye’deki bankaların ve şubelerinin sayısı azımsanmayacak derecede. Bu bankalar hala yeni şubeler açarak birbirleriyle rekabet içine girmişlerdir. Bu rekabet ortamında ise bankaların en çok ihtiyaç duyduğu şey tabii ki müşterileri. Birçok banka müşteri çekebilmek adına maaş düzenlemeleri ile ilgili promosyonlar öneriyor, kredi kartı ve kredi kullanımı için birbirleriyle rekabet ortamına giriyorlar.

Son zamanlarda Türkiye de kullanılan kredi miktarlarının gözle görülür derecede artması haberlerini okuduğunuzda demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Banka kredileri herkesin kullanımına sürülen ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için belli faiz oranlarıyla bize verilerin yani borç borç akraba arkadaş peşine düşmediğimiz çözüm yoludur. Karşılıklı alışveriş gibi düşünebiliriz bunu, alan razı veren razı şeklinde. Biz belli eksiklerimizi giderirken bankalar da ihtiyacı olan parayı kazanmaktadır.

Hemen her şey için kredi kullanabiliriz. Tatil için eğitim için borç ödemek için araba almak için ev almak için vb. kısaca her şey için banka kredilerine başvururuz. Peki, siz kredi kullanabilmek için şube şube gezmek ve kredi faizlerini öğrenmek için banka banka dolaşmak ister misiniz? En uygun tüketici kredisini hangi bankalar veriyor diye mi düşünüyorsunuz? Artık en uygun krediyi hangi bankalar veriyor, hangi kredi bana uygun diye düşünmenize gerek kalmayacak.

Şimdi bu yazımızda hangi bankada hangisi için uygun kredi var, hangi banka cebimize en uygun krediyi veriyor, zarardan nasıl kar edebiliriz size bunların araştırmasını yaptım ve aşağıda size hepsinin tek tek açıklayacağım. Banka kredileri arasından kredi hesaplamanızı yapın ve size uygun krediyi bulup başvurunuzu yapın. Ancak hatırlatmamda fayda var findeks notunuz ne kadar yüksek olursa kredi alma olasılığınız da o kadar artacaktır? Findeks notu bankaların seni nasıl gördüğünün bir özetidir aslında.

Tüm bankalar kredi kartı kullanımınıza kredi kullanımınıza ve bunları geri ödemeniz durumuna göre ortak bir puanlama sistemi oluşturmuşlardır. Bu kısa bilgiyi de verdikten sonra gelin hep beraber bir göz geçirelim ve bize en uygun olan krediyi seçelim ve kredi kullanırken dosya masrafının da olup olmadığını gözden kaçırmayın.

  1. a) En uygun ihtiyaç kredisini hangi bankalar veriyor?

İhtiyaç kredileri bankaların bireysel kredi olarak verdiği ihtiyacınızın olan her şeyi karşılamak için kullandığınız kredi çeşidi. İhtiyaç kredileri bireysel kredilerin en çok kullanılan türü olarak karşımıza çıkmakta ve bankalar sizin ödemek istediğiniz vadeye uygun olarak kredi kullandırtmaktadırlar.

Şu anda gündemde olan bedelli askerlik kredisi bu kapsama girmektedir mesela. Bunun dışında eğitim kredisi, tatil kredisi, borç ödeme kredisi, ev geliştirme kredisi yani ihtiyacınız olan her kredi çeşidi için ihtiyaç kredisine başvurmak zorundasınız. Her banka belirli dönemlerde bu kredi çeşitleri için kampanyalar sunmaktadır. Biz kendimize en uygun olan fırsatı seçmeliyiz.

Mesela çalıştığımız banka maaş çalışanı kredisi kampanyası düzenliyor olabilir, bu durumda kredimizi bu bankadan kullanmamız avantaj sağlar bize. Ya da kredi kartınızın olduğu banka müşterilerine özel kredi kampanyası düzenleyebilir, kamu çalışanıysanız eğer bir banka kamu kredisi kampanyası düzenliyor olabilir, tatile ihtiyacınız varsa tatil dönemi bazı bankalar tatil kredisi düzenliyor olabilir. Önemli olan bizim bu ihtiyaçlarımızı belirlememiz ve ona göre kampanya düzenlememiz. Şimdi size bankaların verdiği krediyi ve 10 binlik ve 24 ay vade ile kredi veren bankaların en uygun olanından başlayarak sıralamaya çalışacağım:

1)T.C. İş Bankası kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisiyle faiz oranını %1.00 olarak belirlemiş, yani 10 bin TL kredi çektiğinizde 24 ay vadeli geri ödemenizde geri ödeyeceğiniz toplam miktar masraflarıyla beraber 11,618,50 TL olarak çıkar. Aylık ödemenizde 482 TL dir.

2)Halkbank’ın masrafsız yeni yıl kredisinin faiz oranı %1.09. Böylece 10 bin TL kredi çektiğinizde 24 ayda geri ödemesi masrafsız 11.716,32 dir. Aylık ödemesi 488 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine Halkbank’ın masraflı %1.06 oranlı kredisinden 10 bin TL kullandığınızda 24 ayda geri ödemeniz masraflarıyla beraber 11.716,92 TL dir. Aylık ödemeniz 486 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

3)Ziraatbank’ın dört mevsim ürün paketi kredi kampanyasının kredi faiz oranı %1.06 dır. 10 bin TL kredi kullandığınızda geri ödemesi toplamda masraflarıyla beraber 11.766,32 dir. Aylık ödemesi 488 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

4)Türkiye İş Bankası nın normal ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1.10 dur. Yine aynı şartlarda kredi kullandığınızda geri ödemesi masraflarıyla beraber 11.782,81 TL olarak karşımıza çıkıyor. Aylık ödemesi ise 489 TL dir.

5)HSBC ihtiyaç kredisi kampanyasıyla kredi faiz oranını %1.13 olarak belirlemiş. Aynı şartlarda geri ödemeniz masraflarıyla beraber 11.832,36 dır. Aylık ödeme taksitiniz ise 491 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

6)Finansbank müşterilerine masrafsız ihtiyaç kredisi kampanyası sunarak faiz oranını %1.14 olarak belirlemiştir. 10 Bin TL kredi kullanıp 24 ayda geri ödemek istediğinizde toplam ödeyeceğiniz miktar karşınıza 11.798,92 TL olarak çıkıp aylık taksitiniz 492 TL olacaktır.

7)Denizbank’ın yeni yıl kredisi devam etmektedir.%1.19 faiz oranıyla 10 bin TL kredi çektiğinizde 24 ayda geri ödemesi masraflarıyla beraber 11.931,83 TL oluyor.

8)ING bank size %1.24 ten ihtiyaç kredisi sunuyor. Geri ödemeniz masraflarıyla 12.015 TL olarak çıkıyor.

9) Garanti Bankası yılbaşı kredisinin faiz oranını %1.69 olarak belirlemiştir. Geri ödemeniz masrafıyla beraber toplamda 12.779,50 TL oluyor. Aylık ödemeniz ise 530 TL olmaktadır.

B)En uygun ev kredisini hangi bankalar veriyor?

Ev kredileri yeni ev almak isteyenler ve evini yeniden düzenlemek isteyenler için kullandırılan bir kredi çeşididir. Günümüzde konut kredileri eskiye oranla çok daha cazip ve avantajlı hale gelmiştir. Eğer ki kiracıysanız bu krediyi kullanmak gerçekten çok avantajlı.

Kiracı olduğunuzu ve 10 yıl boyunca ödediğiniz kira miktarı ile konut kredisi kullandığınızda ödediğiniz faiz miktarını hesapladığınızda ne kadar haklı olduğumu anlayacaksınız. Ve unutmayınız ki şimdi aldığınız evin değeri ile aynı evin 10 sene sonraki değeri çok farklı olacaktır. Ev kredisinde kullanabileceğiniz maksimum kredi tutarı evinizin değerinin %75 idir. Şimdi 135bin TL değerinde almak istediğiniz ev için 100 bin kredi kullandığınızı ve 120 ayda ödediğinizi varsayalım. Aşağıda en uygun kredileri göreceksiniz:

1)Yapı Kredi bankası müşterilerine indirimli Mortgage kampanyasıyla % 0,87 oranında faiz belirlemiş. 100 bin TL lik kredi kullanmak istediğimizde 120 ay vade ile bankaya geri ödememiz masraflarıyla beraber 164.699,11 TL olmaktadır. Aylık ödeme miktarımız ise 1346 TL’dir.

2)Garanti Bankası %2 peşin faizli kiracıya Mortgage kampanyasıyla faiz oranını %0,89 olarak belirlemiş durumdadır. Aynı şartlar altında kredi kullanmamız durumunda bu bankaya geri ödeyeceğimiz miktar ise 166.358,85 TL oluyor ve aylık ödemelerimiz 1359 TL olarak karşımıza çıkıyor.

3)Ziraat Bankası dört mevsim ürün paketi kredi kampanyası ile faiz oranını %0,91 olarak belirlemiş. Aynı şartlarda kredi kullandığımızda aylık 1373 TL taksitle geri ödeyeceğimiz miktar 165,700,07 TL yi buluyor.

4)Denizbank en uyguna özel Denizmortgage kampanyasının faiz oranı %0,93. Aynı miktarda kredi kullanmak istersek Denizbank a ödememiz gereken toplam miktar masraflarıyla beraber 167.644,47 TL yi buluyor. Aylık ödeme miktarımız 1387 TL.

5)T.C. İş Bankası ev kredisi kış kampanyası ile bize %0,93 lük bir faiz oranı sunmaktadır. Aynı şartlarda aynı miktar krediyi ayda 1387 TL lik ödemeyle 167.738,71 olarak ödüyoruz.

6)Akbank’ın ise konut kredisi kampanyası ile bize sunduğu faiz oranı %0,99. 100 bin TL lik krediyi Akbank ta 120 ay vade ile ödemek istediğimizde ödememiz gereken toplam miktar 172.415,12. Aylık ödeme miktarı ise 1428 TL.

C)En uygun araç kredisini hangi bankalar veriyor?

Araç kredisi sıfır veya ikinci el araba almak isteyenler için kullanılabilecek kredi tutarıdır. Şimdi sıfır km araba almak istediğinizi ve 60bin TL krediyi 36 ayda geri ödemek istediğinizi varsayarak hesaplama yapalım:

1)T.C. İş bankası o km binek-hafif ticari taşıt kredisi için %1,02 faiz oranı belirlemiş.60 bin TL kredi kullanıp 36 ayda geri ödemek istediğimizde bankaya geri ödeyeceğimiz toplam miktar 74.847,51 TL. Aylık ödeme miktarımız ise 2071 TL olmakta.

2)Yapı Kredisinin taşıt kredisi kampanyasının faiz oranı %1,06. Aynı şartlarda kredi kullanmak istediğimizde geri ödeyeceğimiz miktar 75.456,66 TL. Aylık ödeme miktarımız ise burada 2088 TL dir.

3)Garanti bankası 0 km taşıt kampanyasının belirlediği faiz oranı ise %1,15. Bu şartlarda bir kredi çekmek istediğimizde aylık 2126 TL olarak geri ödeyeceğimiz toplam miktar 76.837,72 TL dir.

 

D)En uygun ticari krediyi hangi banka veriyor

Ticari krediler iş kurmak isteyen ya da işlerini geliştirmek isteyen işletmelere verilen bir kredi türüdür. Bu kredide her banka ödeyebileceğiniz miktara göre krediyi belirlemektedir. Araştırmalarıma göre devlet bankaları size daha çok destek vermektedir. Bu krediyi kullanacaklara tavsiyem Ziraat bankası olacaktır.

Son olarak belirtmek istiyorum ki maaş aldığınız banka ile ayrıca konuşmanızı tavsiye öderim. Hem ödemeleriniz daha kolay olabilmekte hem de bankalar kendi müşterilerini kaptırmamak adına onlara uygun faiz oranıyla kredi verebilmektedirler. Seçiminizin uygun olması temennilerimle…

 

 

 

 

Paraya Sahip Olmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmam�

Bundan uzun yıllar öncesinde paraya sahip olmak bir h...

Yorum Yap