ACİL KREDİ BAŞVURUSU

Kredi Alamıyorum Diyorsanız Doğru Adrestesiniz...

Paylaş

İnsanlar çeşitli ihtiyaçlarından dolayı kredi çekmektedir fakat çekeceği kredinin faiz oranını çok iyi araştırmalıdır. En uygun faizli banka çünkü yüzde 1’lik artış bile insanların aylık taksitlerine büyük miktarda para koymaktadır. Bu yüzden toplum ev kredisi olsun, ihtiyaç kredisi olsun bu kredileri çekerken tek bir banka değil birçok bankayı dolaşmalıdır. En uygun Mortgage kredisini hangi bankalar veriyor en uygun emekli kredisini hangi bankalar veriyor, en uygun esnafa krediyi hangi bankalar vermektedir sizlere bunlardan bahsetmek istiyorum.

En uygun Mortgage kredisini hangi bankalar veriyor?

Ülkemizde faiz oranları günden güne değişmektedir. Bu nedenle kredi oranlarında da değişim olmaktadır. İnsanlarda bu sebeple en uygun kredi veren bankaları aramaktadır. Mortgage kredisinden biraz bahsetmek istersem Mortgage kredisi aslında ipotekli konut kredisi demektir. Mortgage kredisi taşınmaz malların ipoteklenmesi ile oluşan daha sonra ödemenizin bittiği zaman ipoteğin kalktığı durumdur. Mortgage kredisinin birçok çeşidi bulunmaktadır.

Ev kredisi, ofis kredisi, arsa kredisi gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bunların yanında arsa kredisi ve inşaat kredisi de Mortgage kredisi içindedir. İyi güzelde insanlar bu kredileri alırken en düşük faizli bankalarla iş birliği yapmaktadır. Sizlere bu bankalardan söz etmek istiyorum. Araştırdığım bilgiler esasında size en uygun faizli garanti bankasını Mortgage kredisidir. Sizlere en yüksek fiyatlarından söz edersem garantisi bankası Mortgage kredisinde şöyle yapmaktadır.

Örneğin garanti bankasından 70.000 TL Mortgage kredisi çeken bir vatandaş şu an bankalardaki en uygun faiz garanti bankası olduğu için yaklaşık olarak faiz oranı %0.95 faiz oranıyla 120 ay vadesi olduğunu düşünürsek aylık yaklaşık olarak ödeyeceğiniz tutar 980 TL olmaktadır. Çünkü diğer bankaların faiz oranlarına baktığımızda hepsinin %1’in üstünde olduğunu görmekteyiz. Yaklaşık olarak bankaya ödeyeceğiniz faiz tutarı 47.000 TL’dir. Toplam bankaya ödeyeceğiniz tutar 117.000 TL’dir. Aslında Mortgage kredisinin ismi konut kredisiydi.2007’de getirilen bir kanun ile isimi Mortgage kredisi oldu. Mortgage kredisinin konut kredisinden birçok farkı bulunmaktadır. Bunlara örnek verecek olursak Mortgage kredisinde uzun vade ve düşük faiz imkanıyla krediyi almanız mümkün fakat konut kredisinde böyle bir imkanınız yoktur.

Konut kredisinde kullanacağınız faiz oranı daima sabit kalacakken Mortgage kredisinde kullanacağınız faiz oranı sabit ve değişken olmaktadır. Garanti bankası Mortgage kredisinde en uygun maddi imkanı sunduğu için insanlar garanti bankasına yönelmektedirler. Garanti bankası Mortgage kredisinde sunduğu vade günü 240 aydır yani yaklaşık olarak 20 yıldır. Bununla ilgili garanti bankasını bir örneğini daha anlatacak olursam örneğin garanti bankasından %0.91 faizle 100.000 TL Mortgage kredisi çektiniz ve sizlere bunun aylık ne kadar ödeyeceğinizi ve bankaya ne kadar ödeyeceğinizi anlatacağım. 5 yıl vadeli çekerseniz aylık ödeyeceğiniz tutar 2170 TL toplam bankaya geri ödeme tutarı yaklaşık olarak 130.000 TL civarındadır.

Eğer ki 10 yıl vadeli çekerseniz bu parayı aylık ödeyeceğiniz yaklaşık olarak 1373 TL civarındadır. Toplam bankaya ödeyeceğiniz tutar 164.000 civarındadır. Eğer ki bu parayı 20 yıl vadeli bir şekilde çekerseniz aylık yaklaşık olarak ödeyeceğiniz tutar 1027 TL civarındadır. Toplam bankaya ödeyeceğiniz tutar ise 246.000 TL civarındadır. Gördüğünüz gibi vade oranınızı senelik olarak arttırdığınızda yani 5 yıl vadeli değil de 15 yıl vadeli parayı çektiğinizde aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı da buna bağlı olarak değişmektedir ve azalmaktadır.

En Uygun Bayram Kredisini Hangi Banka Vermektedir?

Günümüzde birçok banka bayram kredisi vermektedir. Aslında bayram kredisi dediğimiz şey bir ihtiyaçtan doğan kredidir. Sizlere araştırdığım bankalardan en uygun bayram kredisi veren bankanın ING bank olduğunu tespit ettim. Sizlere ING Bank’ın verdiği bayram kredisi hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. ING bankın artan taksitli ihtiyaç kredisi örneğin ING bankasından 7000 TL bayram kredisi çektiniz.

Günümüz şartlarımızda baktığımızda bayram kredisi yönünde en düşük ING bank olduğunu görmekteyiz. Neyse siz bankadan 7000 TL para çektiniz ve 36 ay vadeli çektiniz bu parayı bankanın size en uygun bayram kredisi kapsamında yaptığı faiz oranı %1.05 ile kredinizi çekip yaklaşık bankaya ödeyeceğiniz tutar 9.220 TL olarak görülmüştür.

Fakat aylık bankaya ödeyeceğiniz tutar 89 TL’dir evet 89 TL. Dediğim gibi en uygun bayram kredisi kapsamında ihtiyaca göre kredi düzenleyen ING bank her bütçeye uygun bir kredi imkanı sunmaktadır. İnsanların bayramlarda ihtiyaçtan dolayı kredi çekip masraflarını karşılayan halk tüm bayram kredilerinde ING banka yönelmektedirler.

Emekliye En Uygun Krediyi Hangi Banka Vermektedir?

Emekliler birçok senesini çalışıp para yatırıp en sonunda bu parayı almaktadırlar. Bankalarda bunlara bağlı olarak emeklilere çok uygun faizle kredi ve emekliler için çok çeşitli uygulamaları olan bankalar bulunmaktadır. Sizlere bazı uygun kredi veren bankalardan bahsedeceğim. Aslında bankalarda emekliler için sunulan fırsatların içine bazı yeniliklerde eklendi.

Denizbank emeklilere yaptığı bir müjdeyle şöyle bir işlem yapmaktadır. Emekli maaşını Denizbank’tan alan emekliler için emekli paralarını Denizbank’tan alanlara ekstra 400 TL nakit hediyesi vermektedir. İş bankası emeklilik kapsamında kredi kartı için tek seferlik 50 TL tutarında maxipuan yüklüyor. TEB bankası ise emeklilik kapsamında emekliler için başlattığı kampanyalarla emekliler için hem indirimli kredi ve hem de kefilsiz kredi imkanı sunmaktadır.

Emekliler için bu anlattığım bankalardan birçok yenilikleriyle emekliye düşük faiz oranlarıyla kredi vermekte ve bu anlattığım bankalardan biri olan TEB emekliler için başlattığı kampanyasında bankamatiklerden gönderilen hesaba para yatırma gibi işlemlerden de emeklilerden para kesmemektedir.

Öğrenciye En Uygun Krediyi Hangi Banka Veriyor?

Sizlere birçok bankanın faiz oranları ve hesabınıza en uygun eğitim kredisi hakkında bankalar hakkında yaptığım çalışmalarda en uygun eğitim kredisi veren bankanın ziraat bankası olduğunu tespit ettim. Şimdi sizlere ziraat bankasının eğitim kredisi hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum. Ders çalışmak sizden ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden sözüyle öğrencilere seslenen ziraat bankası çeşitli dershane, üniversite ve harç ve daha birçok ihtiyacınızı karşılayabilecek olan her öğrencinin durumuna uygun bir biçimde eğitim kredisi imkanı sunmaktadır.

Tabi tüm bankalarda olduğu gibi ailenizden ya da 1.derece yakınınızdan biri olan kişiden maddi teminat tutarı alınmaktadır. Birçok öğrencinin mutlu olduğu ve ziraat bankasının da uygun faiz oranı ile verdiği bu eğitim kredisi öğrencilerin tüm giderleri konusunda büyük yardımcı olmuştur. Banka size yaptığı kredi boyunca hayat sigortası yapmaktadır. Bir de şundan bahsetmek gerekirse dünyanın bin bir türlü hali bulunmaktadır eğer ki size ölüm gibi ağır ve acı bir olay başınıza geldiğinde hayat sigortası tarafından tüm paranın borcu silinerek tazminat tutarı olarak o para ailenize verilmektedir.

Örneğin iki senelik ya da dört senelik bir üniversite okumaktasınız. Sizlere ziraat bankası eğitim kredisinde aylık ne kadar tutar ödeyeceğinizi anlatacağım bankadan 5000 TL eğitim kredisini aldığınızı varsayalım. Bu parayı da 24 ay vadeli olarak çekmiş olan yani yaklaşık olarak 2 sene fakat sizin okulunuz iki sene sürmeyeceği için vadesini biraz daha düşürebilirsiniz fakat vade oranınız arttıkça aylık ödeyeceğiniz tutar azalmaktadır. Yaklaşık olarak bankaya aylık ödeyeceğiniz tutar 253 TL civarındadır.

Birçok öğrencinin eğitim kredisi konusunda tercih ettiği ziraat bank eğitim kredisi birçok öğrencinin de aslında üniversite kitapları okul harçları yurt ücretleri gibi birçok ihtiyacına yetmektedir. Çoğu öğrenci ziraat bankasının eğitim kredisini tercih ettiği için ziraat bankası daha yeni uygulamalar ve daha düşük faizli krediler için ellerinden gelen çalışmayı yürütmektedirler.

Esnaflara En Uygun Krediyi Hangi Banka Vermektedir?

Ülkemizde bazı esnaflar batmanın eşiğine gelmektedirler fakat ellerinde biraz birikimleri olsa anında toparlanıp işlerine devam edebilecekler bu yüzden esnaf ve sanatkarlar bankaların esnaflara özel olarak yaptığı esnaf kredisi kapsamında çok uygun faizli krediler sunmaktadır. Bunlardan esnaf ve sanatkarlara özel faiz oranlarıyla garanti bankası sunmaktadır. Garanti bankasının yeni esnaf destek paketiyle kendi işinin patronu esnaf ve sanatkarların aynında olarak her esnafa uygun bir şekilde kredi imkanı sağlayan garanti bankası esnafların en çok tercih ettiği banka türüdür.

Çiftçiye En Uygun Krediyi Hangi Banka Vermektedir?

Ülkemizde birçok banka uygun ya da yüksek faiz oranıyla çiftçi kredisi vermektedir. Fakat Vakıfbank daima çiftçinin yanındayız ilkesiyle başlattığı ve her sene sürdürdüğü dünya çiftçi günü kampanyaları münasebetiyle çiftçilere çok uygun şekilde çiftçi kredisi vermektedir. Vakıfbank çiftçi kredisi ile ülkemizdeki çiftçiler için kredi veren bankalar arasında ilk sırada ve en uygun faiz oranıyla kredi veren banka arasında yer alan Vakıfbank, çiftçilere özel çiftçinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile çok uygun faiz oranı ile çiftçi kredisi vermektedir.

Uygun Vakıfbank çiftçi kredisi almak için sizden bazı belgeler istenmektedir bunları şöyle sıralayabiliriz; ziraat odalarına bağlı kurumlarca düzenlenmiş çiftçi olduğunu ispatlayan belge, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh belgesi ( veya adınıza kayıtlı elektrik faturası, su faturası ve benzeri şeyler olabilir.),diğer birliklere üye iseniz bunu gösterir belge, çiftçiye ait diğer gelir bilgileri bunların içinde maaş bordrosu, kira sözleşmeleri vs.),çiftçiye ait maddi ve gayrimenkul belgeleri gösterir belge bunlar arsa, tarla, traktör vb. her şeyi gösterir belge, varsa yaptığınız maddi satışlara dair belge, çiftçinin yaşadığı meskenin kendinin ise tapu belgesi kira ise kontratını bankaya ibraz etmek zorundadır.

Peki, bu bunları anlattıktan sonra sizlere bu kredileri verirken sizlerden neler beklemektedir ve hangi yönleriniz araştırılmaktadır sizlere bunlardan bahsetmek istiyorum Bankaların size kredi verdiğinde temel olarak baktığı nokta kişinin veya kurumun borcunu aylık düzenli ödeyip ödemeyeceği konusudur. Çünkü bankalarda kendi bu konuda teminat altına almak istemektedir.

Borcunu düzenli bir şekilde ödeyemeyecek kişilere ne onlar mağdur ya da kendini mağdur etmemek için kredi borcunu düzenli bir şekilde ödeyemeyecek kişilerin hayatı araştırılmaktadır. Sanılanın aksine bankalar teminata kredi vermezler yani bir kişi sadece evi veya arabası veya bankada mevduatı var diye kredi almak için ya da bir tarlası ya da arsası olmanız banka için bir güvence konusu değildir. Önemli olan gelir çektiğiniz kredinin aylık düzenli olarak ödenmesi ve daha öncelerde çektiğiniz kredide ödeme sıkıntılarınız olmuş mu, işte bu önemli bir noktadır yukarıda anlattığım kredi çeşitlerinde bu sicilinizin temiz olması gerekir. Çünkü geçmişteki sicilinizin yani önceden kredi çekip bunu düzenli bir şekilde ödeyemediğiniz durumlarda bankalar hem sizin huzurunuz hem kendi açısından düşünerek kredi veremezler.

Bu iki kavram bankalara ne kadar çok gösterilebilir bankalarda ne kadar çok iyi niyetinizi bırakmış iseniz ve bankalara düzenli olarak kredi borcunuzu ödemiş iseniz yeni çekeceğiniz kredi de o oranda kolay ve rahat bir biçimde alınabilecektir. Birçok banka çeşitli krediler verirken bunlar ihtiyaç kredisi çiftçi kredisi ya da eğitim kredisi ya da bunlardan daha çok çeşitli krediler için insanların huzur mutluluğu için bankalar ödeyemeyeceği tutarda kredi vermemektedirler. Çünkü bir örnek verecek olursam bir adamın aylık geliri 750 TL ve bankadan 90.000 TL banka kredisi çekmek istiyor.

Banka adamın iş hayatını ve ailevi hayatını araştırdığında ödenecek bir teminat bulamadığı için kendini de güvence altına alarak bu krediyi vermemektedir. Kredi verirken birçok yönlerine bakan bunlardan iş hayatı, maaş bordroları ve daha birçok şeyleri inceleyerek ihtiyaca göre kredi veren bankalar hem insanları düşünmekte hem de kendini güvence altına almaktadır.

 

 

 

Kolay İşlemler

  Parasal ihtiyaçlarınızı her zaman yanın�...

Yorum Yap