ACİL KREDİ BAŞVURUSU

Kredi Alamıyorum Diyorsanız Doğru Adrestesiniz...

Paylaş

Tüketici kredisi, gerçek kişilerin ticari amaç dışında mal ve hizmet finansmanının sağlanmasına yönelik olarak genellikle bir defada kullandırılan ve başlangıçta belirlenen faiz oranlarına göre geri ödenen bir kredi türüdür. Tüketici kredileri kişilerin kredi değerliliğine bağlı olarak belirlenen limitler dâhilinde kullandırılmaktadır.

Kişilere nakit olarak sunulan veya hizmet olarak da (katılım bankaları tarafından) sunulabilen tüketici kredileri her geçen gün artan bir ilgiye sahiptir. Uygulamada ismi genellikle taksitli ihtiyaç kredisi (TİK) olarak kullanılan ihtiyaç kredisi küçük kredi tutarları ile çok sayıda müşteriye hitap ederek riskin azaltılmasında ve müşteri sadakatinin sağlanmasında kredi veren kuruma büyük fayda sağlar.

Tüketicilerin de acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında en çok kullanılan bireysel kredi ürünlerindendir. Hedef kitlesi güvenilirliği yüksek olan mevcut veya potansiyel bütün müşterilerdir. İhtiyaç kredisi nasıl alırım diye düşünüyorsanız ve krediyi alacağınızdan emin değilseniz sizde ekibimizden yardım alarak neler yapmanız gerektiğini öğrenebilir formu doldurarak size ulaşmamızı ve hangi yolların izleneceğini öğrenebilirsiniz.

Ekonomik gelişmeler ve bankacılık sektöründe yaşanan yoğun rekabet nedeniyle her geçen gün yeni ürünler tüketiciye sunulmakta ve bireysel kredilerin kapsamı genişlemektedir. Ayrıca bireysel kredilerin vade yapıları, para birimleri, teminat yapıları ve ödeme koşulları, piyasa koşullarına, yasal düzenlemelere ve bankaların kredi politikalarına göre farklılık göstermektedir.

Krediler farklı şekillerde sınıflanabilmekle birlikte bu sınıflamalar daha çok ticari kredi türlerini kapsamaktadır. Araştırmamızın konusu gereği bireysel krediler incelendiğinden, bireysel kredileri günümüzde banka uygulamalarında en çok kullanılan ve farklı teminat özelliği gösteren türlerine göre ayrım yapılarak açıklanmaya çalışılmıştır. Teminat ile ilgili bilgilendirme sonraki bölümde yapılacağından bu bölümde kredi ürünleri hakkında bilgi verilmeye çalışılmıştır

İhtiyaç kredisi nasıl alabilirim, 18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve gelirini belgeleyebilen memur, işçi ve emekliler ile avukat, mühendis, doktor, mali müşavir gibi diploması ile iş yapan serbest meslek sahipleri de faydalanabilmektedir.

Tüketicilerin aniden oluşan finansman ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılayabilmekte, tanıdık kişilerden yardım istemek yerine kurumsal destek almanın rahatlığını oluşturmaktadır. İhtiyaç kredilerinde vade 60 aya kadar yapılabilmekte ve ödemeler 3 aylık ve 1 aylık geri ödeme seçenekleriyle yapılabilmektedir.

 

Kredi Almak Artık Zor Değil

İnsanların çoğu sahip oldukları gelirleriyle, mal ...

Yorum Yap