ACİL KREDİ BAŞVURUSU

Kredi Alamıyorum Diyorsanız Doğru Adrestesiniz...

Paylaş

Yaşam şartlarında maddi konularda ihtiyaç duyduğumuz ve istediğimizi elde etmek için ödeme yapmakta güçlük çektiğimiz bazı durumlar ile karşılaşmak mümkündür. Kimi iş kurmak için kimi ev almak için kimi ise evlenmek için ve bunun gibi pek çok nedenden ötürü bankalara ihtiyaç kredisi için başvurulmaktadır.

Son zamanlarda en çok başvurulan ve konuşulan konuların başında gelen ihtiyaç kredisi tüm banklarının ilgi alanına girmektedir. Halk tarafından yoğun talep gören ihtiyaç kredisi bankacılık alanında da rekabet ortamını yaratmıştır. Bu nedenle bankalar ihtiyaç kredisi avantajları için birbiri ile yarış içerisindedir. Bu durum karşısında da ihtiyaç sahibi kişilerin hangi bankanın ihtiyaç kredisine başvurmasının daha doğru olacağını karar verememektedir.

Maddi açıdan sıkıntıya düştüğünüz anlarda ve isteklerini size sunmak için gerekli olan krediyi size sağlayan bankalar en uygun koşullarda hizmet vermek için mücadele etmektedir. Aslında bu rekabet ortamında halka faydası büyüktür. Çünkü kendi içerisinde yarışan bankalar halkın beklentilerini karşılamak için en uygun fırsatları ve faizleri sunmaktadır. Böylelikle en çok müşteriyi kendi çekmeye çalışmaktadırlar. İhtiyaç kredisi demek anlaşılan miktarda karşı tarafa ödemek şartı ile verilen nakit para transferi demektir.

Her bankada farlılık gösteren vadeler ortalama altmış aya kadar sürmektedir. İhtiyaç kredisi ihtiyacınıza göre şekil alarak bankalar tarafından gruplara ayrılmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi evlenmek isteyenlere evlilik kredisi, Eğitimini ileri seviyeye taşımak isteyenlere eğitim kredisi, sağlık durumu nedeni ile ihtiyaç duyulan sağlık kredisi gibi ihtiyaç kredilerinin her bankada ve her kişide ismi özgünleştirilerek değişmektedir. İhtiyaç kredileri sabit ya da değişken faizli oranlar ile TL veya döviz bazında kullanılmaktadır.

Bankalar yaptıkları çalışmalarda her an yeniliğe açıktır. Her bankanın genellikle zaman zaman kampanya yapma gereksinimi duymaktadır. Kampanya ve avantajlar ile sizlere kredi imkanı sunan bankaların en uygun fırsatlarını kaçırmamak gerekmektedir. Bankalar aralarında bir faiz politikası uygulamaktadır. Kredi almak isteyen çoğu kişinin fazla anlayamadığı konulardan biri olan faiz uygulamalarına bir göz atalım.

Faiz Nedir Ve Faiz Çeşitleri Nelerdir?

Piyasada ihtiyacı olan kişiye belirli bir süre zarfında sağlamış olduğu bedel karşılığında, kedisi içinde sunmuş olduğu bir gelir miktarıdır. Ekonomi bilimi açısından da faize bankalar için sermaye döngüsüdür diyebiliriz.

Bankaların uygulamış oldukları faizler iki ana başlık altında toplanmaktadır. Bu faiz çeşitleri mevduat ve kredi faizidir. Sürekli duymuş olduğumuz mevduat faizi banklarda mevduat hesabı açtırmanız ile başlamaktadır. Herhangi bir bankada açmış olduğunuz hesabınıza bir miktar para yatırmanız halinde daha sonra alacağınız paraya mevduat faizi denilmektedir.

Mevduat faizi de vade bakımından iki bölüme ayrılmaktadır. Bunlar; Vadeli ve vadesiz mevduat sınıflarıdır. Vadesiz mevduatta bankalar faiz vermemektedir. Fakat vadeli mevduatta para miktarına göre ve vade süresine göre faiz oranı belirlenmektedir. E-mevduat hesabı ise bankaya gitmeye gerek kalmadan her bireyin kendisinin açabileceği bir hesap türüdür. Bankada açılan mevduat hesapları ile e-mevduat hesabı açmış hesapların faizleri de bir değildir. E-mevduat hesaplarını desteklemek amacı ile her banka e-mevduat hesabına daha fazla yüksek faiz uygulamaktadır. Görünürdeki faiz oranına verilen bir diğer isim ise nominal faizdir. Nominal faiz; Altı aylık vadeli bir mevduat hesabına %15 gelir vergisi yüklemektedir. Nominal faiz vergi stopajı yapması ile düşürülen gelir vergisi hesaplaması sonucunda da gerçek faiz oranı öğrenilebilir.

Bankaların açmış oldukları kredilere ve bunun için sunmuş oldukları faizlere kredi faizi denilmektedir. Bu faizlerin yanı sıra bankalar mevduat kabul etmekte ve faiz ödemesi ticari mevduat adı altında gerçekleşmektedir. Bankaların farklı farklı adlar altında örneğin; tüketici kredisi, bireysel ve KOBİ kredisi gibi başlıkların her birine ayrı ayrı faiz uygulamaları getirmektedirler. Yani hangi alanda ihtiyaç duyduğunuz bir miktar varsa ona göre o başlık altında faiz ödemektesiniz. Böylelikle hem ihtiyaç alanınız hem de faiz oranınız açık ve nettir.

Faiz Oranı En Uygun Kredi Nasıl Bulunur?

Yaşam koşulları nedeni ile ihtiyaç duyulan kredi ihtiyaçları nedeni ile bankalarında kredi çeşitleri ve kampanyaları artmaktadır. Birçok kredi ürünleri sunan bankaların birbirinden farklı farlı hareket etmeleri sonucunda herkesin istediği ihtiyacına göre en düşük faizli banka bulamaktır. Bunun için bir bankaya başvurmadan önce iyi bir araştırma yapmanız sizin açınızdan en doğru tercih olacaktır. Her bankanın fırsatlarını ve ihtiyaca göre istenilen miktarın faiz oranları iyi araştırılmalıdır. Daha sonra en uygun kredi faizi sunan banka ile görüşülmelidir.

Kredi almak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken hangi alandaki krediye ihtiyacınızın olduğuna karar vermektir. İhtiyacını olduğu konuyu biliyorsunuz tabii ki fakat kredi ürünleri arasında hangi başlık altında ihtiyacınız toplandığına bir göz gezdirmelisiniz. Çünkü ihtiyacınızın dışında bir başka başlık altında olan krediye başvursanız işte o zaman ihtiyacınızdan fazla diğer kredide yüksek bir faiz oranı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Faiz oranlarının sizleri olumsuz yönde etkilememesi için sizin için doğru olan krediyi bulmalısınız.

Örneğin bir konut almak için kredi istiyorsunuz fakat bankaya müracaat ederek ihtiyaç kredisi temin ediyorsunuz. Burada kaçırılmaması gereken ayrıntı konu kredisinin faizinin, konut almak isteyen kişilere göre daha düşük oranda olmasıdır. Kısacası doğru ihtiyaçlara, doğru adımlar ile ilerlemelisiniz yapmalısınız. Sizin için en uygun faizi bulmak için ise bütün bankaların ihtiyacınıza uygulamış olduğu faiz oranını öğrenerek yapabilirsiniz.

Çoğunluğun dosya masrafı ödemek istemediğini de göz önünde bulundursak bu ayrıntıyı da atlamamalısınız. Fakat şunu da unutmamalısınız dosya masrafsız kredi alanlar ile dosya masrafsız kredi alanların arasında da faiz oranı farkı vardır. Faiz farkının oluşmasının nedeni ise dosya masrafının ücretinin faiz oranına eklenmesidir. Dosya masrafsız ve dosya masraflı kredi arasındaki farkı sonucu oluşan faiz oranını hesaba katarak seçim yapmalısınız.

Bir diğer banka ve kredi kartı kullanıcılarını ilgilendiren geri ödenecek tutardır. Ödeme tablosu içerisinde yer alan ve kredini kartı kullanıcılarını yakından ilgilendiren geri ödeme planı içerisinde faiz, ödenmesi gereken taksit bedelleri, fonlar ve vergiler hakkında ilgili beyanlar, kredinin dolum vadesi hakkında tüm ince detayları içeren ve bunları paylaşıma sunan ödeme tablosudur. Bu tabloda kredi kartı kullanıcıları rahatlıkla faiz oranların kredi kartı dolum tarihlerini vergi ve fonları görebilme yetkisi altındadır.

Kredi için tavsiye edilen bankalar düşük faiz getirisi uygulayan kuruluşlara bir göz atarsak şu şekilde açıklayabiliriz. İhtiyaç kredisi için faiz oranı uygun olan ve sizin için tüm bankalar arasından seçmiş olduğumuz banka listesi;

1-Faiz oranı; %0,90 olan banka, Denizbank yeni yıl kredisi

2-Faiz oranı; %0,95 olan banka, Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi

3-Faiz oranı; %0,95 olan banka, Garanti Bankası Yılbaşı Kredisi

4-Fazi oranı; %1,09 olan banka, Bank Pozitif Adrese Teslim Kredi-Masrafsız

5-Faiz oranı; %1,14 olan banka, ING Bank İhtiyaç Kredisi

6-Faiz oranı; %1,14 olan banka, Finansbank Enuygun’a Özel İhtiyaç Kredisi Masrafsız

Minimum vade(3 ay), maksimum vade (36 ay) kapsamındadır.

En uygun taşıt kredisi veren bankalar;

1-Faiz oranı; %1,13olan banka, Garanti Bankası 0 KM Taşıt Kredisi

2-Faiz oranı; %1,13 olan banka, Garanti Bankası 2. El Taşıt Kredisi

Minimum vade(3 ay), maksimum vade (48 ay) kapsamındadır.

En uygun konut kredisi veren bankalar;

1-Faiz oranı; %0,59 olan banka, Garanti Bankası %2 Peşin Faizli Kiracıya Mortgage

2-Faiz oranı; %0,59 olan banka, Yapı Kredi İndirimli Mortgage

3-Faiz oranı; %0,85 olan banka, Finansbank Konut Kredisi

4-Fazi oranı; %0,93 olan banka, Denizbank Enuygun’a Özel DenizMortgage

Sizlere uygun banka faiz oranlarını burada sunmuş olduk. Sizde hangi alanda krediye ihtiyaç duyuyorsanız o sınıftaki kredi faiz oranlarına dikkat ediniz. Bu konu hakkında daha detaylı bir bilgi elde etmek istiyorsanız. Her bankanın resmi sitesine giriş yaparak kredi ürünlerinde uygulamış oldukları faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. Detaylı bir inceleme sonucunda kendi ihtiyacınıza uygun alanı tercih ederek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu sayede hem ihtiyaç kategorisine uygun hem de faiz oranını ve ödeme vadelerini öğrenerek bilinçli bir başvuru yapmış olacaksınız.

Böylelikle hiçbir sıkıntıya düşmeden rahatlıkla geri ödeme koşullarını kavrayacaksınız. Bankaların sizler için yapmış oldukları avantajları da göz önünde bulundurarak yapacağınız tercihten memnun kalabilirsiniz. Sizlerin her anında maddi yönden yanınızda olan bankalar bilinçli kullanım koşullarını bilmeniz doğrultusunda beklentilerinizi karşılayacaktır. Bu sayede istediklerinizi anında elde edebilirsiniz. Daha sonra elde edilen her ne ise vadeli ya da vadesiz bir ödeme yaparak tüm anlaşmalar uymanız dahilinde arzu edilen koşullara sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Acil Hızlı Nakit Para

Nakit para ihtiyacımız gün geçtikçe artan bir prob...

Yorum Yap