ACİL KREDİ BAŞVURUSU

Kredi Alamıyorum Diyorsanız Doğru Adrestesiniz...

Paylaş

İnsanlar günümüz koşullarında birçok şeye ihtiyaç duymaktadırlar. Nakit paranın olmadığı zamanlarda insanlar zorunlu olarak bankalardan destek isterler. İhtiyaçları olan araba almak, konut almak istediklerinde krediler genelde ihtiyaç kredisi olarak bankalar tarafından kişilere sunulmaktadır. Ancak ev almak istediğinizde konut kredisi çekmeniz gerekmektedir. Her kredi türünün faiz ve vade oranları birbirinden farklı olmakta ve bankaların faiz ve vade oranları değişiklikler gösterebilmektedir.

Bankalar özel müşterilerine, kendilerinde kredisi olan kişilere özel kampanyaları olduğunda telefonla ya da mesaj ile ulaşım sağlamaktadırlar. Bazı insanlar ise bu tür düşük faizli kampanyalarda bankadaki kredisini yapılandırmak istemektedir. Kampanyalar kişi istemediği sürece banka tarafından bilgi mesajı gönderilmemekte ya da arama gerçekleştirilmemektedir. Yüklü miktarlarda kredi çekmek istediğiniz de şahsınıza ait mülkünüz varsa ipotek karşılığında kredi çekebilme imkanına sahip olursunuz.

Ayrıca bankalar sizin de ödememe durumunuzu göz önüne alarak hayat sigortası, işsizlik sigortası da yapmaktadır. Bunlar haricinde alacağınız kredi miktarına göre 1 ya da 2 kişi kefil istemektedir. Kendilerini güvence altına almak isteyen bankalar göstereceğiniz kefillerin sağlam bir işinin olup olmadığına da dikkat etmektedir. Siz ödeyemediğiniz durumlarda kefiller devreye girecektir. Normalde bankalar tek kefil istemesine karşın kişinin geçmişine göre 2.kefili zorunlu tutabilmektedir. Bankaların tutumları farklılıklar gösterebilmektedir.

 En Uygun Kredi Nasıl Bulunur?

Kredi çekmeye karar verdiğinizde öncelikle bankaların faiz ve vade oranlarını incelemeniz gerekecektir. Hangisinin faiz oranı daha düşükse o bankayı tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Faiz oranı düşükse siz vadesini uzun tutmak isterseniz ödemeniz gereken tutar daha da artacaktır. İsteğinize bağlı olarak her bankadan broşür alıp inceleyebilirsiniz ya da internet üzerinden bankaların sitelerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bankaların sitelerinde almak istediğiniz kredi türüne göre hesaplama yapıp ne kadar ödeme yapacaksınız, kaç ay vade olacak, ne kadar kredi çekecekseniz hepsini de hesaplama şansınız bulunmaktadır. İnternette hizmet veren bazı siteler size seçimleriniz doğrultusunda hangi bankanın hangi koşullar altında kredi vereceğini göstermektedir. Bu şekilde karşılaştırma yapabilmektesiniz. Ayrıca çekeceğiniz tutara göre hangi bankaya ne kadar ödeyeceğinizi de öğrenebilme şansına sahip olmaktasınız.

İsteğinize balı olarak da internet üzerinden başvuru yapabilme şansına sahip olmaktasınız. Bankalar size kredi çekmeniz konusunda öncelikle iletişime geçecektir. Bazı bankalara telefon ettiğiniz takdirde kimlik numaranız ile gerekli kontrolleri sağlayıp istediğiniz kredi miktarını verip veremeyeceğini bildirmektedir. Eğer krediniz onaylanırsa yağmanız gereken gerekli belgeleri imzalayarak paranızı teslim almakla bitmektedir.

 Kredilerin Faiz Oranları Nasıl Olmalıdır?

Kredi çekmek istediğinizde araştırmış olduğunuz bankaların faiz oranları arasındaki en düşük faiz oranlı bankayı seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Faiz oranı ne kadar yüksek olursa o kadar fazla para ödemeniz gerekecektir. Vadeyi de uzun tutmanız tutarı da yükseltecektir. Bu nedenle de faiz oranı düşük olan banka tercihiniz olmalıdır. Faiz oranı düşük olan bir kredi çekmeniz ve vadeyi kısa tutmanız ödemeleriniz yüklü yapmanıza ancak çok fazla faiz ödememenizi sağlamaktadır.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

İnsanlar kredi çekmek istediklerinde dosya masrafı ödemek istemezler. Genel olarak bankalara bakıldığında çoğu da dosya masrafı almaktadır. Ancak bazı bankalar belirli şartlar koyarak dosya masrafı almamaktadır. 3000 TL çekmek istiyorsanız bu parayı faiziyle birlikte 9 ay içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Ödeyemeyecek durumda olup vade uzatmak istediğinizde faiz ve dosya masrafı ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle bankanın belirlediği kuralları kabul ettiğiniz takdirde dosya masrafsız kredi çekmeniz mümkündür.

Kredi Çekerken Yapılan Sağlık Sigortaları

Kredi çekmek istediğinizde bankalar zorunlu olarak sağlık sigortası yapmaktadırlar. Öncelikle kendilerini garanti altına almak için yapmaktadırlar. Bankalar kredi çeken kişilerin ölümlerinde ellerinde bulunan belgeler ile sigortadan paralarını talep edebilme hakkına sahip olmaktadırlar. Kişinin ölüm belgesi, hangi hastanede tedavi gördüyse belgeleri banka tarafından ölen kişinin yakınlarından istenmektedir.

Ayrıca kişi ne kadar kredi çektiyse bankalar da ona göre sağlık sigortası hesaplamasını yapmaktadırlar. Bazı bankaların çalışma sistemleri farklıdır. Kimisi sağlık sigortası yaptırdığında kişiden bir kez almaktayken bazı bankalar ise ödeme bitene kadar yılda bir kez bu tutarı almaktadır. İlk başta bu konuda bilgi vermeyen bankalar bulunmaktadır. Sene atladıktan sonra kişiye ödemesi gereken tutarda sağlık sigortası bedeli de yansıtılmaktadır. Bankalardan bu konuda detaylı bilgi almanız gerekecektir.

 Kredi Notu Hangi Durumlara Göre Hesaplanır?

İnsanlar ihtiyaçları doğrultusunda kredi çekmektedirler. Ödemelerinin aksatılmaması, zamanında ödenmesi ya da zamanı gelmeden erken ödenmesi bankalar tarafından artı bir puan olarak notuna işlenmektedir. Kişi eğer ödemelerini aksatıyor ya da hiç ödeme yapmıyorsa bu eksi olarak puana yansımaktadır.

Kredi notunun yüksek olması ileride alınan krediden daha yüksek bir kredi istendiğinde kişinin bankadan daha kolay kredi çekebilmesini sağlamaktadır. Hangi banka olursa olsun ödeme performansında aksaklıkların olması tüm bankaların sistemleri üzerinde gözükmektedir. Banka ile ilgili hangi işlem olursa olsun sizin ödeme performansınız dikkate alınarak size muamele yapılmaktadır. Kredi notunun yanı sıra bankalara ödediğiniz krediyi erken ödemeniz durumunda çok fazla olmasa da düşük bir ücret ödemektesiniz ve bu da sizin için iyi bir kredi puanı demektir.

 En Uygun Kredi Oranları Nelerdir?

Kredi çekeceğiniz zaman kredi oranlarına dikkat etmelisiniz. Kredi oranı ne kadar yüksek olursa çekeceğiniz tutara göre de ödeyeceğiniz tutar bir o kadar yüksek olacaktır. Vadeyi uzun tutmakta sizin için fazla para ödemeniz anlamına gelecektir. En uygun kredi oranlarına bakıldığında 0.93, 0.95, 0.99 en düşük oranlar arasında yer almaktadır. Ancak çekeceğiniz kredi türüne göre de faiz oranları farklılıklar gösterebilmektedir. Çekeceğiniz krediye göre de kredi tutarları değişiklik gösterebilmektedir. 1 ve üzeri olan kredilerde ödeyeceğiniz tutar daha da artacaktır.

Ancak yapılandırma yapma gibi bir durum söz konusu olduğunda düşük faizli bir kredi çekmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bunun içinde bankalarla görüşmeniz gerekecektir. Öncelikle eski kredinizin faiz oranına bakılmaktadır. Daha sonra da yapılandırma yapmak istediğinizde kullanmak istediğiniz kredi faiz oranı hesaplanacaktır. Eğer yeni kullanmak istediğiniz kredi de kar oranınız yüksekse kar etmiş olursunuz. Eğer yükselme var ya da düşme yoksa tekrar kredi kullanmanızın bir anlamı olmayacaktır. Bu nedenle de bankalarla görüşmeden kredi çekmemelisiniz.

 Konut Alırken Çekilecek Kredi Türü

Konut almak istediğinizde peşinatınız varsa kalan parayı kredi olarak çekebilme şansına sahipsiniz. Hiç peşinatınız yoksa tamamını konut kredisi olarak çekebilmektesiniz. Konut kredisi çekmek istediğinizde öncelikle evinizin hazır olması ve eksper tarafından incelenmesi ve değerinin rapor edilmesi gerekmektedir.

Daha sonra banka evinize ipotek koyarak faiz ve vade oranları hakkında bilgi vermektedir. Almak istediğiniz evin değeri 60.000 TL ise vadeyi de 60 ay yaptığınızda aylık ödemeniz yaklaşık olarak 1.350 TL civarlarında olacaktır. Geri ödemeniz ise yaklaşık olarak 80.000 TL olacaktır. Vade oranını yükselttiğiniz takdirde ödemeniz ve geri ödenecek olan tutar artacaktır. Vade oranınız ne kadar az olursa ödemeniz gereken tutar ve toplam tutar ona göre düşmektedir.

Konut almak istediğinizde çekmeniz gereken kredi konut kredisi olmalıdır. Kredi çektikten sonra ödemelerinizi düzenli yaptığınız sürece sorun yaşamazsınız. Tamamen ödemeleriniz bittikten sonra da ev üzerinde buluna ipoteği kaldırtmanız gerekecektir. O saniyeden sonra da o ev tamamen size ait olmaktadır.

Araç Alırken Çekilecek Kredi Türleri

Araç almak istediğinizde peşinatınız yoksa kredi çekerek almak zorundasınız. Bankaların faiz oranlarının araştırmasını yaparak en uygun olan krediyi seçmeniz sizin yararınız olacaktır. Araç alacağınız zaman bankadan çekeceğiniz kredi türleri ihtiyaç, tüketici ve araç kredisi olarak değişmektedir.

Bu sizin bankayla yapacağınız anlaşmaya göre değişmektedir. Hangisi daha uygunsa onu alabilme şansına da sahipsiniz. Araba kredisi kullanmak istediğinizde araç almak istediğinizi belirttiğinizden alacağınız arabaya banka tarafından ipotek koyulmaktadır. Borcunuz bitene kadar aracı satamazsınız. Eğer satmak isterseniz de alacak olan kişiye kredi devrini yapmanız gerekecektir. Bankaya olan borcunuz bittiğinde de araç üzerinde bulunan ipoteğin kaldırılması gerekmektedir. Tüketici ya da ihtiyaç kredisi almak istediğinizde arabaya banka ipotek koymak istemeyebilir.

Ancak size ait olan mülkleriniz varsa bunların notlarını almaktadırlar. Özellikle büyük firmalar birden fazla araca ihtiyaç duymaktadır. Alacakları araçlarında fiyatları ve modelleri yüksek olacaktır. Firmalar fazla araç alacakları durulmada bankalar ticari amaçlı krediler kullandırtmaktadırlar. Bu araçları alırken de hem faiz hem de vade oranları çok uygun seçeneklerle verilmektedir. Alınacak olan arabalar firma adını kayıtlı olmaktadır.

İhtiyaç Dolayısı İle Çekilen Kredi Türü Nedir?

Günlük yaşam içerisinde bazı zamanlarda insanların acil paraya ihtiyaçları olmakta ve bu nedenle de bankalara başvurmaktadırlar. Okul giderleri, sağlık sorunlarında gidilen hastaneden çıkan masrafların ödenmesi, borçların kapatılması ya da tüm borçların tek bir bankada toplanıyor olması, düğün, nişan, teknolojik eşyaların satın alınması ihtiyaç kredi çekim sebepleri arasında yer almaktadır.

Bankalardan almak istedikleri ihtiyaç kredileri özel faiz ve vade oranları ile insanlara sunulmaktadır. Krediyi ne için kullanmak istediğiniz ve aylık ne kadar ödeme yapacağınıza göre vade oranını belirleme şansına sahipsiniz. Ancak son zamanlarda bankalardaki değişikliklere göre özellikle ihtiyaç kredilerinde 36 aydan fazla vade yapılmamaktadır. Bu nedenle de çekeceğiniz kredi miktarı, faiz oranları ve en önemlisi vade oranlarını dikkatli incelemelisiniz. İncelemelerinizi yaparken bankaları karşılaştırmalı ve hesaplamalarınız yaptıktan sonra hangi bankadan kredi çekmenizin uygun olacağına karar vermelisiniz.

Tüketici ile ihtiyaç kredisi hemen hemen aynıdır. Aralarında çok fazla bir fark bulunmamaktadır. Acil krediye ihtiyacınız olduğunda bankalara başvurduğunuz takdirde çok fazla uygun faizli kredilerden yararlanamayabilirsiniz. Sizin istediğiniz tutar ile çekmek istediğiniz faiz ve vade oranı birbirini tutmayabilir.

Kredi çekmek istediğinizde incelemelerinizi detaylı olarak yapmanız gerekmektedir. Bankalara olan ödemelerinizi düzenli olarak yaptığınız takdirde bankalarla sıkıntı yaşamazsınız. Ancak ödemeleriniz aksadığında ileride çıkacak olan sorunlar size sıkıntı yaratabilir. Hepsinin çalışma sistemlerinin farklı olması da tüm işleyişin değişmesine neden olmaktadır. Günümüz koşullarında bankaların faiz oranlarını yükseltmiş olması da insanların bankalardan mecburiyet haricinde kredi çekmemesine neden olmaktadır.

Ancak özel zamanlarda özellikle bayramlarda özel faizli kredi seçenekleri sunmaktadır. Faiz oranları düşük olmasına karşın mutlaka belirlemiş oldukları da bir kredi tutarı bulunmaktadır. Günümüz koşullarında istediğiniz her türden krediyi kullanma şansına sahipsiniz. Yapmanız gereken tek şey kredi faiz oranlarını inceledikten sonra hangi bankadan kredi çekmek istediğinize karar vermenizdir.

Çoğu zaman hayatınızın kolaylaşmasını sağlayan kredileri geri öderken düzgün ödemeniz ileride çekeceğiniz kredilerde de sizlere referans olacaktır. Bunun içinde bankaların size sunduğu sonsuz olanaklardan yararlanmalısınız. Size gelen kredi mesajlarını dikkate alarak bankalarla iletişime geçip net bilgi almayı ihmal etmemelisiniz.

 

Acil Nakit İhtiyaçları Hızlı Çözüm Ö

Gittikçe zorlaşan hayat şartlarında artık kredisiz...

Yorum Yap